5 ризиків безкоштовних шаблонів WordPress
InvestWPСтатті5 ризиків безкоштовних шаблонів WordPress
5 ризиків безкоштовних шаблонів WordPress

5 ризиків безкоштовних шаблонів WordPress

Частка WordPress як системи управління за різними оцінками становить від 20 до 40% сайтів CMS. Через це багато розробників-початківців або бізнесменів починають створювати сайти на ній. На більшості форумів ви можете побачити поради на кшталт «Зробіть собі сайт за 2 години. Щоб отримати сайт безкоштовно – встановіть WordPress, поставте безкоштовний шаблон та залийте контент. Ваш сайт готовий».

Але при запуску сайту на безкоштовному шаблоні ваше інтернет-представництво не сприйметься всерйоз. У більшості випадків такий сайт просто загубиться серед таких самих однотипних сайтів.

Але навіть якщо ви зважилися на це, такий підхід приховує в собі певні ризики.

Перший ризик – наявність помилок.

Ми можемо поділити людей з мотивацією безкоштовно створювати шаблон на дві групи:
1) розробники-початківці для напрацювання навичок. Тут ми зустрічаємо відсутність складного функціоналу чи його некоректну роботу під час заповнення своїм контентом.
2) професійні розробники отримання прибутку. Безкоштовна версія лайт має урізаний функціонал, а також функцію нагадування вам про можливість розширити функціонал і заплатити за це. Але можливий і негативний сценарій – безкоштовний шаблон може бути nulled і буде використовувати ваш сайт у своїх цілях (зараження вірусами, отримання контролю, виведення своєї реклами в таємниці від вас, редиректи тощо).

З цього можна зробити висновок, що проблеми розробників стануть вашими проблемами. Враховуючи, що російських чи українських безкоштовних шаблонів WordPress не так багато – додадуться ще й проблеми перекладу.

Другий ризик – це несанкціоноване використання вашого сайту творцем шаблону.

Чи шукали ви колись “безкоштовні преміум шаблони WordPress”? Про них ми й говоримо, адже безкоштовні вони не випадково. У таких випадках недобросовісні розробники йдуть на шахрайство та ховають у шаблоні свій код. Мета – отримати прямий доступ до вашого сайту. Це бекдор (частини коду, що дають доступ розробнику до сайту без вашого відома), віруси, приховані посилання, реклама та інше. Небезпека полягає в тому, що відновлення сайту з ранніх бекапів не допомагає у таких випадках. Ви розвиватимете сайт, на нього заходитиме все більше людей. І коли сайт представлятиме цінність і відвідуваність буде на рівні кількох тисяч клієнтів – наявність прихованого доступу дасть про себе знати. Більш досвідчені розробники роблять ін’єкції до бази даних при установці. І навіть пошук за шаблоном вам не допоможе знайти вірус, адже він буде у базі даних.

І якщо пошукові системи виявляють такі віруси – вони відразу застосують до вас санкції. На те, щоб «відбілити» ваш сайт в очах пошукових систем, може піти від кількох місяців до року. Адже ви не боретеся з програмою і намагаєтеся видалити вірус, а протистоїте розробнику вірусу, який в курсі всіх ваших дій і в більшості випадків має повний доступ до файлів сайту та бази даних.

Третій ризик – це відсутність професійного погляду на дизайн та цілі розробки.

Кожен блок має свій вплив на користувача, наприклад, формування довіри або надання повної інформації про послугу або товар. При використанні веб-сайту велику роль грає UX/UI. UX/UI – розробка дизайну інтерфейсу з урахуванням досвіду користування подібними системами. Сайт повинен надавати клієнту можливість комфортно вчинити цільову дію. Наприклад, замовити вашу послугу. Це створює особливості, які впливають на все, починаючи від структури сайту до розміщення опису текстів для кожного продукту або послуги. Але більшість безкоштовних шаблонів не враховують ці особливості.

Четвертий ризик – бездумне копіювання конкурентів.

Порівняльний аналіз конкурентів рідко проводиться. Через це вибирається сайт, який найбільше суб’єктивно подобається і пізніше успадковується. Але копіюються і помилки, що лише негативно відображається в бізнесі в цілому. Відсутність експертизи чи компетенції у цьому питанні негативно впливає як у просування, і продажу в цілому.

П’ятий ризик – відсутність оновлень безкоштовного шаблону.

Справа в тому, що для дотримання безпеки важливо оновлювати версію WordPress. Але кожен шаблон пишеться під певну версію WordPress. Тому при оновленні версії WordPress сайт може перестати працювати. Причина в конкретних функціях, які у новій версії ядра було підправлено чи видалено, а шаблон їх активно використовував. В результаті, у вас буде білий екран з помилкою, а її усунення може зайняти багато часу не тільки у вас, але і розробників.

Розробники преміум шаблонів WordPress, щоб уникнути подібних ситуацій, постійно стежать за тенденціями та оновлюють функціонал своїх шаблонів відповідно до змін у нових версіях WordPress.

Ми рекомендуємо Вам не використовувати безкоштовні шаблони WordPress, які завантажені із сумнівних джерел. Перераховані вище ризики призводять до втрати клієнтів, нервів та часу. Можливість реалізації цих ризиків сильно зростає, коли сайт завдяки вашій роботі над ним і контентом зайняв своє місце в пошуковій видачі. Тоді він стає “цікавим” для третіх осіб, а існуючі вразливості стають критичними та виникають проблеми. Навіть за відсутності ризиків злому – безкоштовний шаблон створює проблеми при розширенні функціонал та наявності конфліктів, що автоматично збільшує необхідність залучення розробників.

З повагою команда InvestWP.

5 ризиків безкоштовних шаблонів WordPress

Зміст

    Отримайте швидку оцінку ваших задач

    5 ризиків безкоштовних шаблонів WordPress