AMP – це простіше для Google, але не для бізнесу
InvestWPСтаттіAMP – це простіше для Google, але не для бізнесу
AMP – це простіше для Google, але не для бізнесу

AMP – це простіше для Google, але не для бізнесу

Інтернет досить заплутане і складне місце. З самого початку розробники часто не звертали увагу на стандарти. Проблем додають і браузери, які мають власні технології для розширення можливостей Інтернету.

Кінцевим результатом є анархія для всіх, коли немає двох сайтів, що використовують один і той же код. Але це має іншу крайність, коли вкрай рідко можна знайти проекти з нормальним дизайном, відмінною функціональністю і з кодом, що повністю відповідає вимогам W3C або стандартам CMS.

А тепер поставте себе на місце пошукової системи, як Google, яка повинна розуміти все опубліковане в мережі. Сканери та індексатор Google мають бути дуже поблажливими і обробляти безліч сміття, щоб мати можливість знаходити і індексувати контент. І оскільки Інтернет продовжує розвиватися і стає все більш складним, Google все більше і більше бореться з цим.

Основний пристрій Google

Протягом багатьох років Google підштовхував веб-майстрів до створення кращих веб-сайтів. «Краще», що означає «легше для розуміння Google». Google рішуче підтримує такі технології, як карти сайту XML і структуровані дані schema.org, оскільки вони полегшують життя пошуковій системі.

Інші ініціативи, такі як файли disavow і rel = nofollow, допомагають Google підтримувати чистоту свого графа посилань і уникати кричущого спаму. Всі статті, опубліковані на сайті розробників Google, призначені для того, щоб хаотичний і безладний Інтернет став більше схожим на чистий, простий для розуміння. Іншими словами, мережа у формі Google.

Це битва, яку Google веде десятиліттями.

І остання зброя в арсеналі – AMP (Accelerated Mobile Pages).

Проекти, повністю побудовані на AMP, для Google – це нездійсненна мрія. AMP- це сторінки швидкого завантаження (так швидше скануються і краще користувачам з будь-якою швидкістю інтернету), прості для розуміння (завдяки обов’язковим структурованим даним) і позбавлені будь-якого небажаного безладдя або безладдя (оскільки це порушує стандарт).

Google через AMP хоче спростити життя. Не буде проблем зі скануванням та індексуванням, знадобиться значно менше зусиль для вилучення значущого контенту з веб-сторінок, можна ранжувати найкращі сторінки в будь-якому заданому результаті пошуку.

Здається, все ідеально. Але невдача, адже реалізація такої мрії – дуже складний процес. І складний він не лише тому, що це зовсім інші та незвичні стандарти.

AMP від Google може просто перетворити життя бізнесу на пекло. Це реально силове вирішення питання для Інтернет технологій. У буквальному значенні слова. Змусити всіх іти стройовим кроком. І наново планувати архітектуру сайту, адже попередні підходи не працюють у рамках цієї концепції.

Але давайте розглянемо всі причини та обмеження, які вас торкнуться в першу чергу.

1.Забудьте про поточний JavaScript як такий.

У вас є js на сайті? Найпростіше вам видалити його, щоб виконати вимоги.

З технологією AMP вам потрібний AMP runtime (замість JavaScript). Це JS з відкритим вихідним кодом, розробленим Google. Ні, це бібліотека. По факту вам більше не потрібно писати JS як такий.

Логіка тут інша. Ви повинні оголосити у своєму HTML, що компонент інтерактивний. І AMP JavaScript перетворить їх на інтерактивні компоненти.

2.Обмеження на об’єм CSS сторінки.

Є жорстке обмеження кількості CSS будь-якої сторінки – 50 тис байтів. Як тільки ви вийшли за це значення – інструмент AMP Validator вам скаже, що ваша сторінка більше не відповідає вимогам AMP.

Пам’ятаєте великі та красиві презентації ваших послуг, анімації та інше «вау»? Забудьте, вам потрібно різати дизайн або різати стилі, переносити елементи в картинки (що саме собою дивний підхід).

3.Ви маєте окремий інтерфейс налаштування Tag Manager та інших сервісів.

Тому що AMP вимагає іншого підходу та інших навичок. Ваш маркетолог виставить вам трохи більше за роботу, ніж зазвичай. І не кожен розробник візьметься за виправлення до сайту.

4.Використання впливає ранжування.

За інформацією пошуковика, AMP не є фактором ранжування. Чинником ранжирування є швидкість сайту, а для цієї технології завантаження реально швидке.

5.AMP не розповсюджений.

За статистикою W3Techs, частка сайтів на AMP становить 0,064% у мережі на початок 2020 року. Ця технологія не є масовою, що дає очевидний факт. Коли знадобиться допомога сайтом – вам дуже важко буде знайти спеціаліста. Форуми також не допоможуть.

6.Інтеграція у готові сайти WordPress.

Плагіни для WordPress щодо інтеграції викликають сильні сумніви та не дають бажаних результатів.

2018 року з’явилася перша версія плагіна AMP для WordPress. З того часу вже випущено десяток таких. Але у 99% випадків – вас попросять змінити тему оформлення на таку, що відповідає вимогам стандарту. І також вас порадує вбудований валідатор, який показуватиме вам в реальному часі – чи відповідаєте ви AMP. І все. Як сказав полякам Сусанін: «Далі самі»! Бажаєте інтерактив – редагуйте html за техдокументацією АМП.

Висновок. Якщо ви портал новин (блог) і для важливий текст – вам потрібен AMP і ви його впровадите без великих складнощів. Але тих же результатів ви досягнете, якщо просто вилучите зайвий код із сайту і виведете його на швидкість до 1 секунди. InvestWP має досвід впровадження та прискорення сайтів на умовах нашої техпідтримки ми допоможемо вам зробити це!

Якщо у вас корпоративний сайт або інтернет-магазин (що ще гірше) – забудьте і не витрачайте даремно свій час та бюджет. Ця технологія тільки розвивається і зараз дає більше обмежень, ніж переваг! А ось коли увійде до масового споживання – тоді буде нова ера швидких сайтів.

AMP – це простіше для Google, але не для бізнесу

Зміст

    Отримайте швидку оцінку ваших задач

    AMP – це простіше для Google, але не для бізнесу