Гугл Серч Консоль про хлібні крихти (Breadcrumbs)
InvestWPСтаттіГугл Серч Консоль про хлібні крихти (Breadcrumbs)
Гугл Серч Консоль про хлібні крихти (Breadcrumbs)

Гугл Серч Консоль про хлібні крихти (Breadcrumbs)

19 вересня 2019 року Google оголосила про впровадження нового звіту «Рядки навігації» або хлібні крихти. Тепер він доступний у Search Console для інформування власників сайтів про проблеми розмітки. У далекому 2015 році компанія Google запровадила підтримку schema.org (структурованих даних). До неї входить і структура навігації хлібних крихт. Мета, звичайно, колишня – найкращих позицій URL-адрес у результатах пошуку.

хлебные крошки в search console
исправьте ошибки навигации

Вже з 20-х чисел Серч консоль почала розсилати листи. Клієнти безпосередньо від Google дізнаються про свої помилки у розмітці schema.org на сайтах. Звіт включає всі порушені URL-адреси, а також відразу можна подивитися новий звіт і виправити.

Що таке рядки навігації чи хлібні крихти (Breadcrumbs)?

Рядок навігації служить для відображення положення сторінки у вашій ієрархії сайту. Наприклад, у розділі послуг у вас є послуга1. Рядок навігації виглядатиме так: Головна -> Послуги -> Послуга1. Тобто всі рівні сайту до поточної сторінки відображені у вигляді посилань. Важливо пам’ятати, що це зручність для клієнта, а й розмітка для Googlebot. Тому слід виконувати вимоги Schema.org розділу BreadcrumbList.

Клієнти на WordPress почали масово отримувати листи-звіти з хлібних крихт. Універсальним виходом є використання Yoast SEO Breadcrumb. Виконуючи шорткод 

у потрібній частині сторінки/запису/товару ми імплементуємо потрібну розмітку для Google Search Console.

Бажаєте вивести правильну розмітку навігації?

Рекомендуємо Breadcrumb NavXT (плагін активний на 800 000 сайтів). Він дозволяє клієнтам створювати налаштовані хлібні крихти. Також захочеться змінити назву головної сторінки з Title сайту на “Головна”. Для цього допоможе цей код у functions.php:

Завдання непросте і рекомендації щодо усунення такої проблеми різняться залежно від налаштувань вашого сайту. Також відіграє роль вкладеність (властивості батьківсько-дочірній) усередині сторінок.

Якщо ви не на індивідуальної техпідтримки та отримали повідомлення від Google Search Console, то алгоритм дій наступний. Спочатку визначаємо, що генерує рядки навігації (тема або плагін). Далі, перегляньте форуми підтримки для теми/плагіну з хлібними крихтами. Якщо немає інформації щодо виправлення – замініть плагін (функцію або фільтр теми) та виправте помилки

За рішенням десятків кейсів, ми бачимо, що простого та однакового алгоритму виправлення, яке застосовуватиметься у всіх ситуаціях – немає. Це залежить від того, як на сайті було налаштовано та через які плагіни. Часто на сайтах клієнтів це вирішував функціонал теми Вордпрес чи окремий плагін.

У складних ситуаціях ми завжди рекомендуємо звертатися безпосередньо до документації Google

Гугл Серч Консоль про хлібні крихти (Breadcrumbs)

Зміст

    Отримайте швидку оцінку ваших задач

    Гугл Серч Консоль про хлібні крихти (Breadcrumbs)