Маркетинг у соціальних мережах із невеликим бюджетом
Світ соціальних мереж відкрив низку маркетингових можливостей. За допомогою маркетингу в соціальних мережах, зосередивши увагу на деталях демографічних характеристик ваших клієнтів, їхньої поведінки та самої платформи соціальних мереж, ви можете провести успішну маркетингову кампанію в Інтернеті з мінімальним бюджетом.
Компанії витрачають у середньому 12% свого маркетингового бюджету на соціальні мережі, що, хоч і не надзвичайно, але дуже істотно. Це залежить від того, наскільки великий маркетинговий бюджет у компанії, тому що 12% півмільйона доларів – досить значна цифра.
Маркетинговий бюджет стартапів та малих підприємств може бути обмежений, і відповідність цих витрат є непростим завданням. Але витрати на правильні маркетингові кампанії в соціальних мережах можуть принести віддачу від інвестицій, яка багаторазово окупає їх.
З вашим крихітним бюджетом ви захочете отримати майже гарантований прибуток. Це можливо? Так, і тут ви дізнаєтесь, як це зробити.
Визначте та уточніть свою аудиторію в соціальних мережах
Відповідь, яку ви отримаєте, залежить від того, з ким ви розмовляєте в соціальних мережах. Занадто часто дуже відкритий та різноманітний характер соціальних мереж означає, що деякі власники бізнесу пов’язують маркетинг у цьому середовищі як можливість швидко заробити багато грошей. Якщо ваше відео стає вірусним або ваш твіт набирає мільйон лайків, це цілком можливо, але, як і всі маркетингові кампанії, діяльність повинна бути заснована не на тому, щоб, можливо, стати вірусним, а на залученні людей, яких ви знаєте, які купують ваші продукти чи послуги. Іншими словами, визначення цільової аудиторії життєво важливо, перш ніж ви витратите навіть копійку на будь-яку маркетингову кампанію в соціальних мережах.
Наприклад, щодня на Facebook 1,82 мільярда активних користувачів, але вони не всі ваші клієнти. Застосовуючи розосереджений підхід до маркетингу на цьому каналі, ви зосередите гроші та енергію на людях, які ніколи не перетворяться на платоспроможних клієнтів. Визначивши, хто ваші клієнти та які канали соціальних мереж вони використовують, кампанія стане більш цілеспрямованою та принесе кращі результати.
Дізнайтесь, які платформи використовують ваші клієнти
Маркетинг у соціальних мережах – це не лише продажі, хоча він стане важливим двигуном кампанії. Ключ до розгадки в назві – соціальні мережі. Якщо ви почнете кампанію, яка змусить людей говорити про ваш бренд, коефіцієнт конверсії зросте.
Розуміння ваших клієнтів означатиме, що ви зрозумієте, які канали соціальних мереж вони часто відвідуватимуть. Кожна платформа має свою культуру, і це те, що приваблює людей для реєстрації та участі на платформі.
Instagram, наприклад, як платформа з великою кількістю фотографій, є глянсовим фасадом, який багато людей знаходять привабливим. Це дозволяє людям вдивлятися у життя інших людей. У порівнянні з іншими платформами Instagram, як правило, сприймається як позитивне місце, хоча завжди є винятки.
Користувачі соціальних мереж більше не можуть визначатися лише за віком. Вони визначаються за поведінкою і з того, що вони хочуть від платформи соціальних мереж. Наприклад, у багатьох користувачів інстаграма високий рівень наявного доходу, який може відповідати демографічним характеристикам ваших клієнтів.
Важливо перевірити, хто використовує платформу соціальних мереж, яку ви плануєте продавати та рекламувати. Маючи крихітний бюджет, ви хочете отримати максимум від кожного повідомлення та підпису.
Виберіть одну платформу та зробіть це добре
Існує кілька платформ соціальних мереж: від Twitter до Facebook, від Instagram до останньої популярної платформи TikTok. Є спокуса уявити бренд на всіх них, але є багато причин, чому це може спрацювати проти вас. Коротко, проте, йдеться про надмірний розподіл маркетингових зусиль.
Щоб досягти успіху в соціальних мережах, вам потрібно підтримувати присутність, яка подобається передплатникам. Наприклад, щоб досягти успіху в Твіттері, вам потрібно твітнути не менше 15 разів на день разом з платною рекламою. На Facebook має бути достатньо щоденних публікацій, а пропонована норма для Pinterest – 11 контактів на день… цей список можна продовжити.
Поширення маркетингових зусиль вашого бренду у соціальних мережах ставить під загрозу якість та послідовність. Шквал публікацій, який триває кілька днів, не дасть бажаних результатів. Замість того, щоб маніпулювати всіма цими платформами одночасно, виберіть одну та публікуйте її послідовно та часто. Знову ж таки, це означає розуміння демографічних характеристик ваших клієнтів та платформи, до якої вони найчастіше звертатимуться.
Розробляти контент та відслідковувати його успіх
Те, що працює для деяких брендів на деяких платформах, не дасть вам тих же результатів. Користувачі, передплатники та клієнти мають різні очікування від брендів.
Використання одного і того ж формату контенту знову і знову може трохи застаріти, як і публікація одночасно. Вам потрібно знати, що працює і чому.
- Використовуйте інструмент планування. Існують різні безкоштовні та платні версії інструментів планування, які дозволяють ставити в чергу записи, готові до публікації, у дні та час, які ви оберете. До цих інструментів часто додається аналітика, тому ви можете скласти схему того, які типи повідомлень і коли працюють краще.
- Змішайте контент: від відео до субтитрів змінюйте не лише формат, а й зміст. Більшість експертів із соціальних мереж згодні з тим, що використання теми, яка пов’язує з брендом, має більше сенсу, ніж розміщення, здавалося б, випадкових повідомлень з непов’язаної теми. Незалежно від того, чи це відноситься до політики чи коментарів із соціальних питань. Це залежить від вашого бренду та його позначення.
Скільки вам потрібно для ефективної кампанії у соціальних мережах?
Технічно вам не потрібний бюджет, якщо ви самі створюєте та публікуєте контент у соціальних мережах. Однак ви можете доручити цю роботу досвідченому фахівцю із соціальних мереж.
Як альтернатива ви можете витратити свій маркетинговий бюджет на рекламу в соціальних мережах – ще один чудовий спосіб залучити нову аудиторію. І знову ж таки, за невеликі вкладення ви можете отримати прибутковий дохід.