Навіщо кешування вашому сайту
InvestWP > Uncategorized > Навіщо кешування вашому сайту

Навіщо кешування вашому сайту

Продуктивність вашого сайту неймовірно важлива. Швидкий сайт є ключем до забезпечення відмінної взаємодії з користувачем, в той час, як повільний сайт часто є фактором втрати трафіку.

Тому життєво важливо зробити все можливе, щоб підвищити продуктивність та скоротити час завантаження. Хоча є багато способів підвищити швидкість вашого сайту, деякі з них настільки ж корисні та прості у реалізації, як кешування. Цей метод зберігає копії вашого веб-сайту в місцях, які фізично ближче до відвідувачів, тому його можна буде швидше знайти і відобразити. Якщо все це звучить трохи технічно, не турбуйтеся. Ми познайомимо вас із основами кешування. Ми поговоримо про те, що це таке, як працює та навіть як додати на свій сайт. Давайте почнемо!

Що таке кешування (і чому воно важливе)?

Багато речей, які можуть зменшити відвідуваність вашого сайту. Але низька продуктивність є основним чинником. Швидкість роботи впливає як у пошукової видачі, і на поведінка користувачів. Повільні проекти відштовхують людей. Адже більшість людей очікують, що веб-сторінки швидко завантажаться. Це може призвести до втрати конверсій та продажів. Більше того, повільне завантаження негативно впливає на пошукову оптимізацію (SEO) вашого сайту. Як бачимо, є пряма залежність між трафіком та швидкістю завантаження. Тому важливо стежити за швидкістю вашого сайту.

Для нас є безліч інструментів для тестування і можна точно побачити, які результати у вашого сайту. Якщо ви виявите, що ваші сторінки завантажуються повільно, ви можете реалізувати низку перевірених рішень, щоб прискорити процес. Тут на допомогу приходить кешування, оскільки це один із найкращих способів підвищити продуктивність вашого сайту. Це метод, коли деякі дані вашого веб-сайту зберігаються ближче до кінцевого користувача. Таким чином сайт може бути відображений швидше.

Навіщо кешування вашому сайту

Як працює кешування?

Щоб зрозуміти кешування, вам спочатку уявити, що зазвичай відбувається при відвідуванні вашого сайту. Браузер відвідувача відправляє запит на сервер, запитуючи дані, з яких складається ваш сайт. Це включає код, контент, медіа тощо.

Сервер генерує хедер, заголовки, зображення, бічні панелі тощо. Потім дані відправляються назад до браузера відвідувача. Кожен фрагмент сторінки повинен бути завантажений, перш ніж його можна буде відобразити. Під час передачі завжди є затримка! У багатьох випадках вона досить коротка, щоб відвідувач не помітив.

Однак є багато факторів, які можуть сповільнити цей процес. Якщо ваш сайт містить багато даних, ви маєте високий рівень відвідуваності або відвідувач знаходиться далеко від вашого сервера – час завантаження може погіршитися. Кешування зберігає частину даних у місці, яке фізично ближче до відвідувача. Отже, коли вони завантажують ваш сайт, запит не потрібно буде повертатися назад на ваш сервер. Йому потрібно лише вирушити туди, де зберігаються кешовані дані. Цей метод часто значно скорочує час завантаження.

Які типи кешування?

На цьому етапі вам може бути цікаво де зберігаються всі кешовані дані. Відповідь: це залежить від обставин. Насправді існують різні типи кешування, кожен з яких дотримується одного і того ж загального принципу, але на практиці працює по-різному. Кешування – складна тема, і є багато способів реалізувати її. Перший із способів реалізується від місця, де зберігаються дані. Наприклад, дані зберігаються на локальному комп’ютері кожної людини під час першого відвідування вашого сайту. Це зводить до мінімуму час, потрібний для доступу до вашого сайту. При першому відвідуванні ви отримаєте купу ресурсів, які браузер кешуватиме. Це займе кілька секунд, але наступного разу, коли зайдете на сайт, ви помітите значне зниження часу завантаження. З іншого боку, це нічого не робить для прискорення першого візиту – що є вирішальним моментом для привернення їх уваги.

Інший тип кешування надають зовнішні сховища, де зберігаються кешовані версії вашого сайту. Тобто сам сайт чи сервер зберігає статичну версію сторінки. Він генерує її один раз як файл на сервері, а не при кожному оновленні сторінки (користувачем) та відображає її відвідувачеві. Це скорочує час відображення сторінки.

Як можна додати кешування на свій сайт?

Допустимо, ви хочете прискорити роботу свого веб-сайту, впровадивши рішення для кешування. Залишилось лише вирішити, як виконати роботу. Є багато способів додати кешування на ваш сайт. Те, що ви в кінцевому підсумку робитимете, буде частково залежати від того, як ви створили свій сайт, а також від послуги хостингу, яку ви використовуєте. Якщо ви створили свій сайт на платформі WordPress, ви легко можете знайти безліч спеціальних плагінів для кешування. Більше того, деякі хостинг-провайдери будуть пропонувати одне або кілька рішень для кешування як безкоштовна частина вашого плану. Або ви звернетеся до нас за техпідтримкою і ми з радістю налаштуємо для вас кешування сайту преміум плагіном WP Rocket.

Навіщо кешування вашому сайту

Якщо ваш проект потрібно закешувати для багатьох країн – вам слід розпочати з мережі доставки контенту (CDN). Це системи серверів, розкидані по всьому світу. CDN може зберігати копію вашого сайту на кожному з цих серверів, що допомагає прискорити час завантаження навіть для відвідувачів, що знаходяться далеко від вашого сервера. Хоча ви можете знайти багато варіантів CDN, ми рекомендуємо Cloudflare. Це рішення пропонує велику мережу серверів, надійну продуктивність та безліч додаткових функцій (таких як засоби захисту та аналітики). Більше того, настроїти Cloudflare на свій сайт дуже просто. Використовуючи цей тип комплексного рішення для кешування, ви зможете забезпечити відмінну продуктивність для всіх відвідувачів.

Скільки часу зберігаються кешовані файли?

Відповідь залежить від ваших налаштувань. При надсиланні на сервер запиту контенту прикріплюється інформація з терміном “життя”. Ця інформація зберігається в частині відповіді, яка називається HTTP-заголовком. Вона вказує, на скільки секунд, хвилин або годин вміст кешуватиметься. Це відоме як час життя (TTL). Коли TTL закінчується, кеш видаляє вміст. Деякі сервери також видаляють файли з кешу на ранньому етапі, якщо контент не запитується протягом деякого часу або якщо клієнт хостингу очищає вручну певний контент.

Висновок

Забезпечення швидкої роботи вашого веб-сайту – ключ до успіху. Він важливий для створення якісного контенту та забезпечення надійної безпеки. На щастя, це не складне завдання, якщо ви знаєте, як налаштувати кешування. Додавання кешування на ваш сайт – один із найкращих способів збільшити швидкість та кількість клієнтів! Копії вашого сайту будуть використовуватися для завантаження. Браузерам ваших відвідувачів буде простіше та швидше отримати доступ. Крім того, розпочати роботу з кешуванням дуже просто.

Навіщо кешування вашому сайту

Читайте також

Навіщо кешування вашому сайту