Основні кроки щодо створення Вашого першого WEB сайту!
Веб-сайт – це особа підприємця!
Ви можете бути малим підприємцем на дому або великим виробником. У будь-якому випадку настає момент, коли ви розумієте, що відсутність WEB сайту гальмує ваш розвиток.
Усвідомлення цього змушує Вас хапатися за голову.
Але подумайте ще раз.
Відсутність сайту це не проблема, це невикористана можливість!
Процес створення веб-сайту може бути простішим, ніж Ви думаєте. Ви можете створити сайт самостійно, якщо у вас достатньо часу, а можете замовити розробку сайту у професійній веб-студії.
У будь-якому випадку, основні кроки при створенні сайту залишаються однаковими.
Знання цих кроків допоможе контролювати виконання Вашого замовлення веб-студією.
А тепер докладніше:
1. Визначте мету вашого сайту
Перший крок – вирішити, який сайт Вам потрібен. Він може стати статичним і просто надавати клієнтам інформацію про Ваші сервіси в Інтернеті.
Або Ви можете використовувати сайт із постійно оновлюваним змістом, для надання корисної інформації про Ваші нові послуги потенційним клієнтам.
Розуміння того, для чого Вам потрібен сайт, є першим кроком до усвідомлення того, як сайт розвиватиметься у майбутньому.
Майте на увазі, що веб-сайт не постійна річ. Навіть якщо Ви запустите свій ресурс без необхідного функціоналу, то рано чи пізно Ви захочете повернутися до розгляду функцій, якими пожертвували раніше.
2. Виберіть програмне забезпечення для керування веб-контентом
Ви, ймовірно, здивовані тим, скільки веб-сайтів використовують однакові програмні рішення.
Електронна комерція або E-Commerce
Якщо вашою основною метою є електронна комерція, Ви повинні вибрати програмне забезпечення, спеціально призначене для електронної комерції.
Однак, якщо електронна комерція – це лише мала частина завдань вашого сайту, то Ви можете вибрати такі системи керування сайтом як Joomla або WordPress.
Joomla!
Це безкоштовне програмне забезпечення для керування контентом, яке дає Вам більшу гнучкість.
Кількість шаблонів, доступні для Joomla безліч. Цілком можливо, Ви знайдете той, який відповідає Вашим потребам.
На додаток до шаблонів, є тисячі надбудов, які додадуть велику функціональність вашому сайту.
WordPress
Подібно Joomla, WordPress – це проста у використанні система керування контентом. Вона також використовує шаблони, щоб надавати сайтам унікального вигляду.
Головна відмінність WordPress у тому, що його основний дизайн – це блог. Хоча Ви можете використовувати його для створення сайту з регулярними веб-сторінками та всіма типовими функціями.
Ви також можете отримати багато плагінів для WordPress, які додають функціональність, як і у випадку з Joomla. Це плагіни електронної комерції, соціальних мереж, галерей картинок, членства, відео, інформаційних бюлетенів тощо.
З WordPress можна розібратися самому, а можна, як і у випадку з Joomla, найняти студію веб-розробки, яка все зробить якісніше та швидше.
Пам’ятайте, WordPress не дарма найпопулярніша система управління сайтами у світі! Навряд чи всі ці люди помиляються)
3. Виберіть хостинг
Після того, як Ви визначилися зі своїм програмним забезпеченням, Вам потрібно вибрати хостинг.
Хостинг – це віддалене місце, де Ваш сайт та пов’язане з ним програмне забезпечення будуть зберігатися та надаватися відвідувачам.
Вибір Вашого хостингу залежить від того, яке програмне забезпечення Ви виберете та на яку кількість відвідувань Ви розраховуєте.
У деяких компаніях Ви можете почати роботу з недорогого пакету послуг хостингу і, якщо потрібно, Ви можете перейти на швидший і потужніший виділений хостинг. Цей варіант слід враховувати при виборі хоста, навіть якщо Ви починаєте з найменш дорогого варіанта.
4. Виберіть шаблон і плагіни для веб-сайту.
Після того, як Ви обрали своє програмне забезпечення та визначилися з хостингом, Вам потрібно почати думати про підбір шаблону сайту. Ви можете вибрати із сотень або навіть тисяч різних шаблонів, які надають вашому веб-сайту зовнішній вигляд. Деякі шаблони є досить спільними. У той час як інші – або тематичні, або мають вбудовані функції, які можуть зробити сайт привабливішим для клієнта.
Наприклад, якщо Ви є агентом з операцій з нерухомістю, Вам варто шукати шаблон, призначений для продажу нерухомості. Незалежно від того, чи є Ви консультантом, собачим-грумером або покрівельником, Ви повинні знайти шаблон, який відповідає Вашим вимогам.
У будь-якому випадку, якщо Ви захочете додати елементи електронної комерції, надати кнопки загального доступу до соціальних мереж, включити відео, запустити подкаст і навіть можливість запускати опитування, все це може бути доступним як доповнення.
5. Організуйте свій сайт
На цьому етапі Вам потрібно почати думати про те, як виглядатиме Ваш сайт і як він використовуватиметься. Цей етап включає Ваш логотип, візуальні ефекти, пункти меню і тип інформації, яку Ви хочете розмістити на кожній сторінці свого сайту.
Відправною точкою, безумовно, є ваше меню. Важливо ретельно продумати, як Ви бажаєте організувати та структурувати інформацію на своєму веб-сайті.
Навіть якщо спочатку ви вибираєте лише три пункти основного меню, важливо подумати про те, що ви могли б додати пізніше, щоб початковий дизайн сайту зберігся.
6. Розробка контенту вашого сайту
Іноді контент може бути найскладнішою частиною Вашого сайту. Він має бути привабливим для відвідувачів. Щоб клієнти справді читали його, а не переходили на наступний сайт.
Окрім тексту, Вам також потрібні зображення. Оскільки Ви повинні були вибрати шаблон із візуальними елементами або фоновими зображеннями, які відповідають Вашому конкретному бізнесу, інші зображення та графіка зазвичай використовуються для доповнення текстового вмісту, а іноді для його заміни. Це область, де Ви не повинні використовувати кліпарт, і якщо Ви не дуже вмієте створювати візуальні ефекти, Ви завжди можете звернутися до професіоналів.
7. Заповніть та збережіть свій сайт
Більшість тексту та графіки додаються за допомогою вбудованого редактора веб-сторінок. Він простий у використанні і не вимагає від Вас жодних спеціальних знань у програмуванні.
Редактор WYSIWYG дозволяє вам вирізати та вставляти текст із документа Word та завантажувати зображення з вашого комп’ютера. Він також дає Вам повний контроль над розміром тексту, кольором, шрифтом та іншими функціями, а також розмірами та розташуванням зображень.
Ви можете попередньо переглянути матеріал до того, як дійсно зробите його доступним для відвідувачів веб-сайту, що дозволить не робити помилки при викладанні інформації в паблік.
Оскільки редагувати контент легко, підтримувати сайт теж легко. Якщо Вам необхідно постійно додавати контент, у тому числі нові сторінки, додаткові варіанти меню, нові модулі, додаткові надбудови або записи в блогах, цей процес не потребує великих знань і часу. Кожен із пакетів програмного забезпечення надає панель керування. Вона ж дає Вам доступ до всього матеріалу та контенту, включаючи веб-редактор та контроль за іншими функціями Вашого сайту.
Звичайно, якщо ви хочете, то ви можете пройти весь цей шлях самостійно. Але краще найняти студію веб-розробки, щоб більше часу витрачати на формування та розвиток бізнесу. А не на технічні тонкощі та реалізацію всього задуманого!
Будьте творцем Вашого бізнесу. Не намагайтеся зробити все самостійно. Нехай кожен займається тим, що вміє та вміє добре!