Особливості розробки сайту підприємства
InvestWPСтаттіОсобливості розробки сайту підприємства
Особливості розробки сайту підприємства

Особливості розробки сайту підприємства

Презентація компанії та її продукції – найважливіша умова продажу та розвитку. Найкраще обладнання та фахівці нічого не означають для покупців, якщо вони про вас не мають інформації або її складно добути. Сьогодні презентацію підприємства виконує сайт. У мережі можна знайти свою цільову аудиторію у вашому регіоні або у будь-якій точці світу та отримати потенційних клієнтів. З огляду на таку можливість ми дуже рекомендуємо ставитися до власного сайту як до інвестиції. Продуманою, ефективною та приносить прибуток. Для цього недостатньо скопіювати сайт конкурента або встановити шаблон. Це про інвестування у сліпу. І це не є наш метод. Давайте разом поринемо у специфіку розробки сайту підприємства.

1. Підготовка

При інвестуванні нас найбільше турбує сума і як наші зусилля окупляться. Для визначення суми потрібно відповісти на запитання:

 • які цілі у сайту?
 • хто наша цільова аудиторія?
 • які результати ми маємо отримати?
 • хто наші конкуренти?
 • чи є у нас брендинг та які побажання до дизайну сторінок?
 • які інструменти довіри нам доступні чи можуть бути створені?
 • які способи просування буде використано?
Особливості розробки сайту підприємства

1.1 Цілі проекта

Через поспіх часто сайт спочатку створюють, а потім уже вигадують що з ним робити далі. Але це наш метод.

Зазвичай клієнт тримає всього 1 завдання у голові. Залучення цільової аудиторії. Це дає розширення клієнтської бази. Грамотна робота продажників збільшує прибуток підприємства.

Але ця мета надто розмита. Вона об’ємна та багатогранна. Тому давайте розіб’ємо її на складові. Промислові підприємства мають інтерес у таких сферах:

1.1.1 Позиціонування

Важливо зайняти гідне місце серед конкурентів, заявити про себе та забрати частину онлайн-ринку. Пошук оптових клієнтів, нових партнерів, потенційних інвесторів – це все про розвиток та прибуток. І в онлайн сильно залежить від того, як підприємство себе позиціонує.

1.1.2 Масштабування

У голові у клієнта сайт постає як загальнодоступний офіс, куди можна прийти, подивитися продукцію, поставити запитання, оформити замовлення. І все це без перерв на вихідні та свята. Але цей офіс можна відкрити у новому регіоні чи країні, вийти на нові ринки збуту.

1.1.3 Збільшення продажів

Грамотний продажник майстерні презентує продукт. Але продажник витрачатиме набагато менше сил та часу на клієнта, що вже “теплий”. Якщо презентація у вигляді сайту грамотно побудована і закриває більшість питань клієнта – сайт стає незамінним помічником у питанні для зростання продажів. Він не лише генерує нові замовлення, а й утримує клієнтів.

1.1.4 Пошук співробітників

Рекрутинг у деяких нішах дуже болісна тема. Пропрацьований і правильно створений імідж підприємства допоможе усунути кадровий дефіцит.

1.1.5 Автоматизація бізнес-процесів

Автоматизація – це перекладання рутинних процесів на програму. Наприклад, заявки можуть відправлятися з сайту відразу в СРМ, де продажник відзначить всі свої дії, прикріпиться розмова з клієнтів, при продажі – зміниться статус та товар вирушить на відправку зі складу. А власник в онлайн-режимі зможе бачити процеси через аналітику. Або можна автоматизувати оплати через створення особистого кабінету для клієнтів, де при настанні певної дати надсилатиметься лист із нагадуванням про оплату і клієнт зможе на сайті оплатити онлайн. Іншим прикладом є переведення документообігу в електронний формат.

Як висновок із блоку про цілі. Реалізація кожної з них – великий обсяг роботи. Вам не потрібно все й одразу. Спочатку потрібно визначити найважливіше і бити в цю точку. Коли ціль буде виконана і принесе результат, можна переходити до наступної. Саме у цьому місія нашої компанії. Ми не хочемо прибігти, зробити та зникнути. Наше завдання – допомагати розвивати підприємство.

1.2 Вивчаємо потреби та біль клієнтів (цільова аудиторія)

Потенційні клієнти підприємства є цільова аудиторія сайту. Ми зазвичай ділимо її на два сегменти: B2B (продає компанія компанії), B2C (продає компанія клієнту). Догодити всім і одразу не вийде, надто різні інтереси. У нашій практиці компанії або не розуміють специфіку або концентруються на 1 і забувають за другий сегмент. Продажники зазвичай можуть дати вичерпну інформацію про цільову аудиторію. Якщо це неможливо отримати, то проводимо інтер’ю. Питання прості:

 • Хто наш клієнт?
 • У чому його особливості?
 • Які в нього побоювання та болі?
 • На підставі чого він ухвалює рішення?
 • Що може його зацікавити та спонукати купити (крім ціни)?
Особливості розробки сайту підприємства

Найчастіше болі дозволяють нам зрозуміти точки зростання та збільшення продажів. Виробничі компанії мають загальний перелік побажань від клієнтів:

 1. своєчасна доставка
 2. на продукцію мають бути документи у повному обсязі
 3. обґрунтована ціна
 4. переваги перед конкурентами
 5. відповідність стандартам як виробництва, так і обслуговування
 6. оперативність роботи продажників
 7. можливість отримати унікальне рішення під потреби
 8. наявність гарантії та справедливих умов
 9. грамотні консультації від фахівців компанії
 10. гнучкість платіжних опцій

Як висновок із блоку про потреби. Список завжди коригується, оскільки конкретне виробництво має специфіку і клієнт кожної компанії має різні базові знання і стереотипи.

1.3 Визначаємо переваги компанії

У багатьох випадках замовники зазнають труднощів у точному визначенні того, як вони відрізняються від своїх конкурентів. Вирішення цієї проблеми полягає в порівнянні їх із конкурентами. Такий аналіз допоможе чітко визначити позиціонування компанії та створити список унікальних переваг, що сприяють збільшенню конверсії веб-сайту.

Ось приклади переваг, які може виділити виробнича компанія для свого сайту:

 • Застосування інноваційних технологій
 • Устаткування останнього покоління
 • Гнучкість в оплаті
 • Знижки для великих замовлень та постійних клієнтів
 • Власна служба обслуговування та контролю якості
 • Контроль якості на всіх етапах виробництва Індивідуальний супровід клієнтів
 • Ексклюзивні розробки
 • Гарантований термін служби продукції до N років Закріплені терміни постачання у договорі
 • Екологічно чисте виробництво
 • Широка географія продаж
 • Власна мережа дилерів
 • Лідерство у виробництві на рівні регіону, країни чи світу
 • Закритий виробничий цикл
 • Надійність постачання
 • Володіння дослідницьким центром чи лабораторією
 • Власна логістична система
Особливості розробки сайту підприємства

При розробці кінцевих формулювань важливо наводити конкретні дані. Наприклад, замість загального терміну «Висока якість продукції» можна вказати «Зносостійкість становить 99%» або «Матеріал служить до 30 років», а замість «Обширної географії» – «Більше 150 дилерських центрів». Замість загального поняття «Лідер галузі» можна уточнити: «Щорічна відвантаження понад 10 000 одиниць обладнання».

1.4 Складаємо структуру сайту

Після завершення попереднього етапу, наступним кроком є розробка структури веб-сайту. На цьому етапі вкрай важливим є залучення маркетолога або SEO-експерта, тому що для більшості сайтів у даній галузі критичне залучення пошукового трафіку. Досвідчений маркетолог визначить перелік необхідних сторінок, ґрунтуючись на аналізі пошукових запитів, виключить зайві, тим самим скорочуючи час та ресурси, що витрачаються на розробку. Потім розпочинаємо створення остаточної структури сайту. Незважаючи на простоту, це завдання вимагає особливої уважності та аналітичних здібностей, оскільки для користувача важливо легко знаходити необхідну інформацію. За умов складної багаторівневої структури промислових сайтів це може бути непросто. Розподіл розділів сайту має дотримуватися принципу зменшення їх важливості, а об’єднання різних сторінок у розділи має спиратися на логіку та інтуїцію. Також важливо додати функцію пошуку та карту сайту у футері, щоб спростити навігацію для користувачів

Особливості розробки сайту підприємства

1.5 Конкуренти

Часто чуємо від клієнтів, що вони не мають конкурентів. Але це не правда. Суспільство побудоване на конкуренції і якщо ви не хочете визнавати когось конкурентів, то це не означає, що ваші клієнти вважають так само. Ми завжди проводимо аналіз конкурентів. Їхній підхід, наскільки розвинені їхні проекти, на яку цільову працюють, які фішки у презентації та продажах вони використовують. Але зрозуміти глибше конкурентів може лише наш клієнт. Особливості виробництва та репутація – це інформація, що бракує, яку ми можемо отримати тільки від співпраці з нашим клієнтом.

1.6 Підвищуємо довіру

Вдосконалення ніколи не зупиняється. Після реалізації всіх попередніх кроків слід обміркувати додаткові способи зміцнення довіри до вашої компанії та переконання потенційних клієнтів у її надійності.

Особливості розробки сайту підприємства

Які елементи варто включити до вашого сайту?

 • Відеопрезентація або корпоративний ролик
 • Список провідних партнерів та важливих клієнтів
 • Огляд отриманих нагород та здобутків
 • Контактні дані відділу контролю якості
 • Віртуальний тур виробничими потужностями
 • Функція зворотного зв’язку з керівництвом
 • Відгуки та оцінки на відомих платформах
 • Розділ з ключовими фактами та цифрами про компанію
 • Графік, що показує тенденції зростання компанії
 • Інформація про кращих співробітників та їх досягнення
 • Підтримка кількох мов для широкої аудиторії
 • Відомості про вклад компанії у соціальні проекти

Включення цих елементів не тільки підвищує прозорість та довіру до вашої компанії, але й демонструє її успіхи та надійність на ринку.

1.7 Купівля домена та хостинга

Доменне ім’я – це частина вашої інтернет-адреси після www. Докладніше можна дізнатися тут. Хостинг – це орендоване місце на сервері, де зберігаються файли сайту. Докладніше можна дізнатися тут. Багато виробництв вже мають домени, але часто дуже слабкі хостинги. Ми проводимо аналіз та підбираємо найкраще рішення.

2. Дизайн та розробка

1

2.1 Прототип

1

Дизайнер та маркетолог створюють структуру сайту. Вирішують, які сторінки будуть та з якими блоками. Прототип йде клієнту для правок і затвердження

Пошук ідей
Збір референсів та мудборду
Створення прототипу
Результати
 • • Макет сайту створений в онлайн сервісі Figma
Читати далі
2

2.2 Корпоративний дизайн

2

Розробка корпоративного стилю вебдизайнером. Єдині правила, єдина кольорова схема, використання стандартизації, створення макетів для адаптиву та UI Kit.

Головна сторінка
Адаптив головної
Всі сторінки сайту
Весь адаптив
UI Kit
Результати
 • • Макет сайту створений в онлайн сервісі Figma
 • • Адаптивні макети дозволять розробникам налаштувати вірно сайт під різні екрани пристроїв
 • • UI Kit дозволяє створити єдині правила відображення заголовків та інтерактивних елементів
Читати далі
3

2.3 Веб девелопмент

3

На нашому субдомені ми верстаємо та створюємо блоки для керування сайтом через конструктор. Тобто є фронт (верстка) та бек (панель керування).

Підбір плагінів
Верстка та створення елементів для конструктора
Заповнення контентом для тесту
Результати
 • • Типові сторінки заповнюємо контентом з макету
 • • Клієнт перевіряє відповідність верстки макету та ми вносимо правки
Читати далі
4

2.4 Запуск проекту, запуск реклами чи СЕО

4

Фінальний етап проекту. Команда перевіряю свою роботу, переносить на сервер і домен клієнта, тестує. В кінці передає доступи клієнту.

Тестування платіжних шлюзів
Перенос на домен та хостинг клієнта
Налаштування відправки форм та аналітики
Інструкція для адміна
Результати
 • • Сайт доступний при переході за назвою домену
 • • Всі заявки з сайта отримує клієнт у вибраний спосіб
 • • Ми надаємо інструкцію по роботі з контентом сайту
 • • Зазвичай ви запускаєте рекламу
Читати далі
Скрити
Особливості розробки сайту підприємства

Зміст

  Отримайте швидку оцінку ваших задач

  Особливості розробки сайту підприємства