Порівняння OpenCart та WooCommerce
Завдяки останнім технологіям майже всі продукти та послуги продаються та доставляються через Інтернет. Хоча всі продовжують продавати на Prom, Olx, Amazon, але мати власний сайт для більшості у пріоритеті. Для останніх необхідні інструменти для успішного просування своїх продуктів.
OpenCart та WooCommerce включені до списку 10 найкращих рішень для електронної комерції на 2021 рік. Обидві є платформами з відкритим кодом, які ви можете використовувати для свого онлайн-бізнесу. Більше того, ви можете найняти розробників для персоналізації роботи з програмним забезпеченням.
У цьому порівнянні OpenCart і WooCommerce ви дізнаєтеся, який із двох пропонує найкращі послуги для вашого магазину.
Почнемо з різниці між системами.
Рік створення:
З 2008 року OpenCart спрощує управління магазинами для підприємств будь-якого розміру та галузі. На відміну від OpenCart, WooCommerce вийшов на цифровий ринок у 2011 році, через три роки після свого конкурента.
Версія движка:
При виборі магазину на Opencart важливо звернути увагу на версію двигуна. Справа в тому, що версії не мають сумісності між собою, частина плагінів марна, якщо вони розроблені під іншу версію (розробники модулів про це пишуть завжди). Зазвичай розробники беруть не третю версію просто тому, що для двох версій більше модулів на ринку. Для WooCommerce це немає нікого значення. Але є інший больовий момент – всі плагіни важливо перевіряти лише на сумісність версії php (розробники плагінів про це пишуть завжди). Якщо ваше рішення ніхто не доопрацьовував або не підтримував останні 2-3 роки, то краще його не встановлювати в магазин. Інакше вам доведеться заради 1 плагіна змінювати версію php хостингу або конкретного сайту, що не додасть ресурсу безпеки. Але оновлювати систему до нової версії завжди важливо і потрібно, в 99% це не спричинить переробку всього магазину як на OpenCart.
Сторінки магазину:
OpenCart надає макети сторінок, такі як «Домашня сторінка», «За замовчуванням», «Контакт», «Карта сайту», «Продукт», «Категорія», «Виробник», «Інформація», «Партнер» та «Обліковий запис» .
У свою чергу, Woocommerce автоматично створює наступні макети сторінок: “Каталог”, “Кошик”, “Оформлення замовлення”, “Політика конфіденційності”, “Мій обліковий запис”, “Категорія”, “Товар”. Ці сторінки є стандартним магазином і великої різниці для старту бізнесу ми тут не бачимо.
Загальне OpenCart з WooCommerce
Обидві CMS існує з відкритим кодом. Будь-яка приватна особа та стартапи можуть скористатися перевагами. Ви можете керувати своїм інтернет-магазином OpenCart або WooCommerce та контролювати його, не сплачуючи жодних комісій.
Більш того, платформи мають зручний інтерфейс для онлайн-продавців-початківців. Обидві системи розширюються через плагіни чи модулі. Через них можна поставити будь-який фільтр, будь-яку платіжну систему, будь-які функціональні зміни для вашого сайту. Також у цей спосіб вирішується проблема інтеграції з різними додатками.
З погляду управління інтернет-магазином жодна система не має значної переваги перед іншою. Обидві платформи допомагають розміщувати продукти, виконувати замовлення, приймати платежі та продавати свої товари та послуги цільовим клієнтам. На ринку розробки “зручність” пояснюється навичками клієнта або розробника, але при створенні з нуля або під ключ – системи рівноцінні.
При виборі хостингу для Вукомерс всі потрібні компоненти (WordPress + Woocommerce) будуть автоматично встановлені на хост. Аналогічно при виборі хостингу під Опенкарт – хостинг сам вам встановить все в кращому вигляді. Якщо у вас є сайт на WordPress – то ви можете додати для нього магазин через встановлення всього 1 плагіна.
Також доступна опція – це загальна адміністративна панель для кількох магазинів. Для WooCommerce це Multisite. У Opencart також цей функціонал реалізовано. Це усуває необхідність окремих програмних рішень і підвищує продуктивність вашої компанії.
Іншим важливим фактором швидкого створення магазину є готові шаблони на ринку. Ці платформи пропонує багато готових шаблонів для будь-якого виду бізнесу. Біржі містить як безкоштовні, так і платні веб-дизайни, деякі теми вимагають одноразового платежу від 60 до 70 доларів. Якщо вас не влаштовує шаблони для Woocommerce\OpenCart, ви можете пошукати інші шаблони на ThemeForest.
З точки зору додаткових витрат жодна платформа не може бути дешевшою за іншу. Обидві програми вимагають додаткових зборів для хостинг-провайдерів, розширень та тем. Вам доведеться платити за послуги хостингу сайтів. Провайдер веб-хостингу вимагає від вас щомісячної передплати у розмірі 4-20 доларів США для стандартної віртуальної вітрини. Крім цих зборів, вам також потрібно підготувати від 40 до 100 доларів для відповідного шаблону. Крім того, додаткові плагіни також коштують від 10 до 489 доларів. Також необхідно враховувати плату за розробку та налаштування магазину, яку ми рекомендуємо замовляти у спеціалістів.
Яка система вам підходить?
На обох платформах є комплексні інструменти для вашого віртуального магазину. Це порівняння OpenCart і WooCommerce показало, що жодна система не краща за іншу. Це залежить від того, що потрібно вашому магазину. Або яку систему знає ваш розробник краще, адже 100% він розхвалить перед вами саме її.
З іншого боку, якщо ви вже керуєте сайтом WordPress, то WooCommerce – найкращий варіант між ними. Ви можете швидко підключити цей плагін до свого сайту. Отже, вам не потрібно усувати кілька проблем і можна зосереджуватись на збільшенні продажів.