Розробка сайту житлового комплексу на прикладі
Останні 3-4 роки виявилися для України самими важкими за всю її незалежну історію. Економіка пережила труднощі у багатьох відростках.
Але треба жити далі, а жити хочеться за добрих умов!
Дякуємо нашим забудовникам, які дають можливість людям хоча б планувати придбання нового житла.
А де у 21 столітті шукати квартиру? Як правило, 90% людей дадуть відповідь – В інтернеті! Отже, необхідно дати можливість потенційному власнику нового житла зробити свій вибір комфортно та інтуїтивно. Адже саме такий підхід підвищує ймовірність укладання угоди.
Саме це завдання було поставлене перед Digital Dealerz при створенні та подальшому супроводі сайту одного з найцікавіших будівельних проектів у Харкові – ЖК «НІМЕЦЬКИЙ ПРОЕКТ» НА КЛОЧКІВСЬКІЙ.
Розробка сайту житлового комплексу
Першим етапом ми проаналізували сайти конкуруючих житлових комплексів за декількома напрямками:
– Оцінили контент, що надається, та манеру його подачі;
– Проаналізували рівень оптимізації ресурсів;
– Виділили цікаві нововведення;
– Відзначили мінуси та незручності при виконанні основних дій на сайті (зокрема – безпосередній вибір квартири).
Далі був розроблений інтуїтивний інтерфейс з урахуванням усіх правил та компонентів UX дизайну, включаючи: інформаційну архітектуру, проектування взаємодій, графічний дизайн та контент. Щоб було зрозуміліше, пропоную докладніше розглянути деякі елементи:
Можливі види квартир
Можливі види квартир були представлені в окремих розділах сайту, де дуже докладно описані планування та варіанти інтер’єрів Вашого майбутнього будинку.
Подібна інформація, особливо, якщо вона підкріплюється якісними фотографіями, стимулює уяву клієнта. Наприклад, відвідувач сайту одразу починає представляти себе у гарному інтер’єрі своєї нової квартири.
Тому, інтуїтивний вибір квартир – це те, чого не вистачає більшості конкурентів.
Ми вирішили, що потенційний покупець не хоче просто дізнатися інформацію про будівельний об’єкт. Безумовно, потенційний покупець хоче розуміти де саме в комплексі буде його квартира і які є альтернативні пропозиції. Простіше кажучи, потрібна зручна навігація по комплексу.
Найкраще це зробити в окремому розділі сайту, показавши клієнту макет фасадної частини житлового комплексу, де він зможе вибрати поверх, що його цікавить.
Після натискання на потрібний поверх, клієнту надається його докладний план, де він може вибрати квартиру, що сподобалася.
Насамперед, такий спосіб є найінтуїтивнішим та зручнішим при безпосередньому підборі квартир. Тому що людина відразу розуміє розташування своєї майбутньої квартири та її позиціонування у комплексі.
Крім того, вид із вікон може бути основним фактором при виборі квартири. Тому демонструвати його на сайті житлового комплексу просто потрібно!
Багато конкурентів проігнорували цей момент, чим відвернули багатьох потенційних покупців.
При розробці сайту ЖК «НІМЕЦЬКИЙ ПРОЕКТ» ми використовували БПЛА для створення високоякісної 3d панорами виду з вікон житлового комплексу, розміщену в розділі «Про комплекс».
Це виявилося дуже добрим рішенням, тому що відвідувачі сайту не тільки бачать майбутній вигляд з вікон, але й затримуються на сайті набагато довше. Що добре впливає на поведінкові чинники, отже на відображення сайту в пошукових системах.
Результати
Результати виконаної роботи не змусили на себе довго чекати.
У період з 17 липня до 3 вересня, тобто за 50 днів, новий сайт житлового комплексу «НІМЕЦЬКИЙ ПРОЕКТ» відвідало 5887 осіб. Це в середньому по 117 осіб на день. Для статичного сайту житлового комплексу, це непогані результати з огляду на строк у неповних два місяці роботи.
При цьому, за допомогою розробленої архітектури, правильного проектування взаємодій та впровадження вищеописаних нововведень ми досягли дуже гарного відсотка конверсії.
Загальний відсоток конверсія за 4 цілями становив 21.2%.
Мета 1 – “Перехід на оформлення заявки”: Перейшло 435 осіб, що склало 5,52% конверсії;
Завдання 2 – «Клік на перший номер телефону/автоматичний дзвінок»: 585 осіб натиснуло на перший номер телефону, що становило 7,43% конверсії.
Мета 3 – «Клік на другий номер телефону/здійснення дзвінок»: 579 осіб натиснуло на другий номер телефону, що становило 7,35% конверсії. (Інші 0.9% – внутрішні цілі).
Висновок:
Визначайте конкретні цілі, вивчайте конкурентів, відштовхуйтеся від потреб користувача та не бійтеся впроваджувати цікаві штуки)
У будь-якому випадку варто пам’ятати, що пошукові системи приділяють велику увагу поведінковим факторам на сайті. Чим довше відвідувач сайту взаємодіє з ним, тим вище він відображатиметься у GOOGLE.
Головне, варто пам’ятати, що мета комерційного сайту – це заробіток грошей.
Гроші Ви заробите, якщо підведете відвідувача сайту до здійснення угоди, а це можна зробити за допомогою правильної архітектури та продуманих взаємодій з відвідувачем.
Наважуйтеся! І гарної Вам конверсії!