Що таке доменне ім’я
Доменне ім’я – це частина вашої інтернет-адреси після www. Наприклад, на www.digitaldealerz.com доменне ім’я є digitaldealerz.com
Доменне ім’я стане вашою Бізнес-адресою в інтернеті, тому підходити до її вибору варто з усією серйозністю. Пам’ятайте, Ваше доменне ім’я має бути легко запам’ятовуваним та простим для введення.
Як отримати доменне ім’я?
Чим раніше Ви замислитеся про вибір і купівлю «домена», тим більше шансів купити ім’я, що підходить саме Вам.
Дуже часто люди стикаються із ситуацією, коли відповідне доменне ім’я зайняте. У разі доводиться шукати подібне ім’я чи інше розширення (.com, .ua, .net).
Коли Ви купуєте доменне ім’я, воно реєструється у великому регістрі доменних імен, при цьому вся інформація про сайт, включаючи вашу IP-адресу та ваші контактні дані, зберігаються на Вашому сервері.
Купити доменне ім’я можна у будь-якого реєстратора домену, такого як imena.ua чи GoDaddy.
Типи доменних розширень.
Існує безліч типів доменних розширень, які можна вибрати для свого домену. Як правило, розширення вибирають залежно від роду діяльності сайту..
Наприклад, якщо Ви збираєтеся зареєструвати доменне ім’я для освітньої мети, варто вибрати розширення .edu.
Нижче наведено приклади деяких розширень.
Головне, пам’ятайте, немає жодних жорстких правил при виборі розширення для свого сайту.
.com – Розширення для комерційних сайтів;
.net – зазвичай використовуються для мережі сайтів;
.org – призначений для некомерційних організацій;
.us, .in, .ua – розширення для конкретних країн;
.biz – Сайт має безпосереднє відношення до бізнесу;
.info – це розширення використовується для інформаційних ресурсів;
.tv – підходить для сайтів телеканалів.
Вибір доменного імені.
Доменне ім’я буде Вашою робочою адресою. Отже, дуже важливо, вибирати домен із граничною обережністю.
Намагайтеся використовувати ключові слова у Вашій адресі, зберігаючи доменне ім’я коротким, незабутнім та вільним від переносів.
Використання ключових слів у доменному імені може надати перевагу перед конкурентами. Наявність ключових слів у домені може збільшити кількість кліків за списками пошукових систем та платних оголошень, а також спростити використання ключових слів у пошукових посиланнях.
Намагайтеся не використовувати довгі та заплутані доменні імена. Навіть якщо Ваша назва складається з кількох слів, використовуйте дефіс, розділяючи слова у доменних іменах. У минулому доменне ім’я саме по собі було важливим рейтинговим фактором, але тепер, з появою розвинених пошукових систем, доменне ім’я перестало бути таким суттєвим.
Підбирайте доменне ім’я так, щоб Ви могли продиктувати його по телефону один раз і Ваш співрозмовник зрозумів як його написати і чим Ви займаєтесь. При цьому не варто зациклюватися на ключових словах в домені. Їхня актуальність не так велика.
Що таке піддомени.
Ви можете розділити свій домен на кілька піддоменів, виходячи з Ваших вимог. Якщо Ви робите кілька бізнес-операцій, використовуючи одне й те саме доменне ім’я, тоді було б чудово запустити піддомени для кожного з підрозділів Вашого бізнесу.
Усі знають компанію Google з основним доменним ім’ям – google.com, але Google надає дуже велику кількість різних сервісів. Саме тому Google розбив усі свої сервіси за різними піддоменами:
Adwords.google.com – Цей піддомен використовується для Google Adwords;
Groups.google.com – цей піддомен використовується для груп Google;
Images.google.com – цей піддомен використовується для Картинок Google.
Таким чином Google розділив усі свої сервіси за окремими субдоменами. Ви також можете уявити сегменти свого бізнесу у подібній формі. (Google поганий приклад не подасть))
Пам’ятайте, для просування в інтернеті краще мати окремий піддомен для кожної галузі свого бізнесу. Це дозволить пошуковим системам спрямовувати на Ваш сайт цільову аудиторію.
Наважуйтесь!