Що таке первинна оптимізація сайту?
InvestWP > Uncategorized > Що таке первинна оптимізація сайту?

Що таке первинна оптимізація сайту?

Як правило, після створення сайту на WordPress, завантаження контенту та розміщення на хостингу та домені клієнта, InvestWP виконує первинну оптимізацію сайту (безкоштовно за бажанням клієнта).

Первинна оптимізація сайту включає:

усунення дублів сторінок
встановлення вірних метатеги та заголовків
створення файлу robots.txt
створення картки сайту (sitemap.xml)
перевірка унікальності контенту та звіт клієнту
додавання мікророзмітки
встановлення перелінкування між сторінками

Насамперед розберемо докладніше питання оптимізації сайту для продакшина.

Оптимізація коду та налаштування правил кешування

Кешування сайту на WordPress проводиться через плагіни Litespeed Cache або Wp Rocket, але без досвіду роботи в процесі дуже легко зламати сайт через поєднання скриптів та інших ресурсів.

Після затвердження з клієнтом сервісу аналізу швидкості (найпопулярніші – це Gtmetrix і PageSpeed Insights) – підвищуємо показники сайту до жовтної зони (якщо дозволяє архітектура – до зеленої зони), тобто максимально можливі при коректній роботі сайту.

Важливо видалити код, що не використовується.

Наприклад, це можуть бути як цілі плагіни, так і підключені бібліотеки всередині теми (шаблону). Тільки розробник вашого сайту може швидко зрозуміти, де і що він використовував, після чого брати все зайве. Тому оптимізувати сайт на Вордпрес чужого розробника – включає повне вивчення повністю всього коду та вашого техзавдання для розробника. Це і збільшує ціну та терміни оптимізації. Таким чином, ми збільшуємо швидкість завантаження сайту.

Оптимізація зображень на сайті

Важливо мати правильні розміри всіх медіа, а також провести оптимізацію картинок без втрати якості через спеціалізовані інструменти.

Видаляємо дублі сторінок WordPress

Приховуємо технічні сторінки, сторінки вкладень та архіви, авторські сторінки. Одним словом – усуваємо дублі. Ставимо плагіни СЕО для можливості точного налаштування СЕО сайту в майбутньому.

Останні налаштування безпеки

Насамперед важливо налаштувати автоматичні оновлення системи та плагінів. Поставити плагіни ліміту спроб входу та блокування автопідбору пароля. Створюємо сильні паролі для клієнта.

Налаштування панелі адміністратора

Для зручності адміністратора – приховуємо технічні розділи та акцентуємо увагу на контентних (сторінки, новини, відгуки, портфоліо, товари тощо) розділах сайту.

Підключення анатитики та виконання вимог Google для сайту

Для розуміння ефективності роботи сайту – підключаємо аналітику та Search Console. Виконуємо вимоги Google та додаємо мікророзмітку Schema.org. Пояснюємо важливість перелінкування і створюємо приклад.

Крім того, через СЕО інструменти створюємо карту сайту і robots.txt. Після пояснення клієнту важливості Title та Description для кожної сторінки сайту та отримання його згоди «опублікувати сайт для пошукових систем» – відкриваємо для індексації сайт.

Чому оптимізація безкоштовно виконується лише наприкінці проекту?

Насамперед усі ці дії за фактом готують сайт до повноцінної роботи без нашої участі. При розробці та зміні функціоналу – проводити постійно оптимізацію невигідно, оскільки кожна редагування клієнта не тільки веде до виправлення контенту або функціоналу на сайті, але й оптимізації сайту щоразу з урахуванням редагування. Це збільшує час розробки і є «палицею в колесо розробки», тому можна оцінювати тільки готовий продукт, після оптимізації та передачі всіх ключів до сайту нашому клієнту. Як правило, така оптимізація триває дуже багато в рамках технічної підтримки сайту від Діджітал Ділерз.

Що таке первинна оптимізація сайту?

Читайте також

Що таке первинна оптимізація сайту?