Скільки коштує сайт: ціноутворення у веб-проектах
InvestWP > Uncategorized > Скільки коштує сайт: ціноутворення у веб-проектах

Скільки коштує сайт: ціноутворення у веб-проектах

У першій розмові завжди порушується питання ціни на послуги розробки та припущення клієнтів продовжують нас дивувати. Хтось прийняв давно західний підхід “час = гроші” і запитує відразу про ставку на годину. Інший почувається в Одесі і називає свою ціну, навіть не слухаючи доводів (вартість ліцензії, хостингу та домену може бути нижчою, ніж озвучена ціна). Хтось приходить із залізною впевненістю, що завтра сайт буде готовий і вимагає підписати договір (але ось невдача, юристам з бухгалтерією все одно на строки та підписання (проведення платежів) може розтягнути на місяці). Але клієнт ТЗ затвердив і лише встигає питати, коли йому йому сайт віддадуть.

Але найбільше ми любимо клієнтів, які кажуть «А чому так дорого, ось мені запропонували те ж саме втричі дешевше». За нашою статистикою, 90% завжди повертається до нас назад. Тому що є собівартість і зробити дешевше – пожертвувати якістю та недоотримати прибуток. Якщо клієнт це розуміє важливість інвестицій – ми завжди радіємо. І завжди допомагаємо якістю нашої роботи повернути інвестиції у бізнес.

Чому вартість розробки сайту може бути такою різною?

У мережі неймовірна кількість статей про ціноутворення при розробці сайтів, і деякі з них досить точно відображають суть питання. Але мені хотілося б самому розповісти Вам, звідки береться ціна на сайт на прикладі автомобілів. Адже читаючи розумну статтю, далеко не кожен зможе зрозуміти що таке backend, frontend або user experience, а що таке об’єм двигуна або обшивка салону зрозуміло відразу і всім.

Основи ціноутворення

В основі ціни на будь-який товар лежить насамперед час. Час на видобуток сировини, час на її доставку до виробництва тощо.

У другу чергу на ціну впливає бренд. Цінність бренду відбивається не лише у поглядах перехожих. Наприклад, у Вас є Rolls-Royce та бренд гарантує певний рівень якості своєї продукції, підтримку власника після покупки, супутні сервіси та бонуси.

При розробці сайту все те саме. Тільки замість сировини є дорогі виробничі інструменти. Такі як сучасні швидкі комп’ютери, останні версії професійного програмного забезпечення, а замість конвеєрних робітників – програмісти та дизайнери. Хороша та досвідчена компанія з розробки запропонує Вам не лише відмінний зовнішній вигляд сайту. Вона зможе сформувати спільну ідею сайту. Зробити його унікальним та при цьому інтуїтивно зрозумілим для користувача. Також запропонує варіанти його розкручування у пошукових мережах та маркетингове просування.

100 — 500

Що Вам можуть запропонувати за 100 – 500 $? Це робота команди з програміста та менеджера. Дизайнера у команді немає.

Коли на ринку пропонують за таку ціну унікальний дизайн – готуйтеся до обману. Це буде 100% шаблон. Або скопійований сайт конкурента не обов’язково з вашої країни. Робота досвідченого дизайнера, що вміє створювати гарні та зручні інтерфейси – коштує дорого. Також ні про який індивідуальний або навіть додатковий функціонал говорити не варто. Оскільки робота досвідченого розробника коштує ще дорожче.

На виході зазвичай ми бачимо стандартний сайт, який чудово підходить дрібному і середньому бізнесу, що починає. Це старт продажів у мережі, початок розуміння клієнтом ринку послуг, поглиблення технології. Через рік-півтора обов’язково слідує “редизайн”. Тобто клієнт розуміє, що зможе заробити більше, якщо сайт буде якіснішим.

Витрати великих компаній з розробки не дозволять їм працювати за такого малого бюджету. Занурення в нішу, оцінка конкурентів, аналіз ринку загалом – це робочий час. Клієнт ще не розуміє важливості цього, йому потрібен просто сайт. Він не готовий платити за опрацювання цього. А зрозуміє він це згодом. Коли почне конкуренцію на цифровому ринку і зіткнеться віч-на-віч з конкурентами.

Окремо варто сказати, що такі “односторінники” або сайти з набором типових сторінок – роблять зазвичай фрілансери. Швидко та обіцяють, що якісно. Насправді цей варіант буде чимось схоже на купівлю жигулів з пробігом. Вони безумовно візитимуть Вас туди, куди Вам потрібно, але при цьому будуть торохтіти, пихкати, періодично ламатися і дуже швидко прийдуть у непридатність.

Ви захочете нормальний сайт, що не ламається (якщо до цього взяли фрілансера на розробку). Швидше та краще, ніж у конкурентів!

Ідемо до наступної цінової категорії.

500 — 1000

А що ж Ви отримаєте у проміжку між 500$ та 1000$? Тут також не варто розраховувати на щось унікальне. Швидше за все це буде шаблон адаптований дизайнером під Вашу компанію. За ці гроші Ви можете розраховувати на те, що на сайт будуть додані деякі стандартні функціональні модулі, такі як кошик, форма зворотного зв’язку, оформлення заявки або замовлення. Також у цій ціновій категорії можна розраховувати на найпростішу систему редагування контенту на сайті (CMS). За таку роботу охоче беруться невеликі веб-студії. Тобто Ви можете розраховувати на мінімальну гарантію працездатності сайту. Цю цінову категорію можна порівняти з покупкою нового бюджетного авто (Ланос або Dacia). Ви отримаєте набір базових опцій, новий салон, в якому ніхто до Вас не їздив та гарантію того, що найближчим часом авто не вимагатиме обслуговування.

1000 — 4000

Найпопулярнішою ціновою категорією нашій країні є проміжок від 1000$ до 4000$. Вибравши цю цінову категорію, Ви можете розраховувати на пророблену індивідуально під Вас структуру сайту, повну відповідність сайту всім вимогам пошукових систем (що допоможе Вам легко просувати його в цих системах). Якщо сайт не повинен містити багато функціональних елементів, то можна розраховувати навіть на повністю унікальний дизайн.

Тут теж не варто розраховувати на розроблену спеціально для Вас систему редагування контенту, швидше за все це буде популярна серед більшості студій система WordPress, але вибираючи дорожчий варіант реалізації, Ви можете вимагати її повну адаптацію під Ваші потреби. Таке рішення допоможе Вам повністю задовольнити Вашого клієнта в більшості випадків.

На подібних рішеннях спеціалізується багато веб-студій нашої країни. Так що, за інших рівних, Ваш вибір повинен впасти на ту компанію, яка надасть Вам не тільки продукт, а й супутні сервіси. Такі як технічна підтримка, консультації з питань функціоналу та розробки, пропозиція щодо розкручування та повного просування.

Замовлення такого сайту можна порівняти з покупкою нового корейського або японського автомобіля. Це буде надійний автомобіль, із достатнім набором опцій, гарним гарантійним обслуговуванням та комфортною експлуатацією, але без претензії на статус.

4000 і до нескінченності

І, нарешті, є варіант від 4000 $ і до нескінченності.

Цей варіант підійде тим компаніям, які хочуть не просто задовольнити всі потреби свого клієнта, а й зробити це так, як ніхто інший. Для сайтів цієї категорії попередньо проводиться низка досліджень, наприклад Ваших конкурентів та цільової аудиторії.

За результатами даних досліджень вже будується архітектура сайту та його індивідуальна стилістика, так би мовити спілкування з клієнтом. Роблячи вибір на користь дорогого сайту, Ви розумієте, що він буде повністю унікальним. Будь-який необхідний функціонал буде реалізовано. Система адміністрування сайту буде розроблена саме під Ваші потреби та буде зрозуміла навіть Вашій дитині. Сайти з подібним бюджетом часто не йдуть на компроміси між цілями та бюджетом. Вони гарантовано виконують поставлене їм завдання. Функціонально втілюють найсміливіші ваші рішення щодо автоматизації бізнесу, тому що будь-яка інвестиція повинна себе окупати.

Крім технічної частини Вам можуть запропонувати повноцінну маркетингову та рекламну кампанії для максимального збільшення ефективної роботи сайту.

Розробку такого рішення можна порівняти з покупкою автомобіля від топової трійки німецьких виробників (BMW, Mercedes, Audi). Ви отримаєте не тільки приголомшливий екстер’єр, на який обов’язково звернуть увагу і перехожі та водії сусідніх авто, а й ретельно опрацьований інтер’єр як по ергономіці так і якості матеріалів обробки.

Які можна зробити висновки?

Насправді висновки такі самі як і з купівлею будь-якого товару чи послуги. Очевидно, що вища якість, то більша ціна. Але якщо ми говоримо про автомобілі, це впливає насамперед на Вас особисто, а говорячи про розробку сайту – вплив буде на Вашого клієнта.

Якщо Ви розумієте, що бюджет обмежений, але сайт необхідний, ретельно подумайте над тим, що важливо донести за допомогою сайту до Вашого клієнта саме зараз. Приберіть із технічного завдання всі «хотілки» та «плюшки», залишивши тільки найважливіше та зробіть сайт за ціновим варіантом «500-1000$». Це може бути як landing page так і повноцінний багатосторінковий корпоративний сайт. Такий варіант дозволить Вам вийти на ринок з мінімальним бюджетом та сильною презентацією продукту (послуги) та почати отримувати клієнтів в інтернеті.

Цей варіант відмінно підійде для бізнесменів-початківців, які взагалі не представлені в мережі або представлені на загальних торгових майданчиках, таких як Prom або OLX, або в соціальних мережах. Створення власного сайту допоможе вийти на новий рівень сервісу для існуючих клієнтів і дати зрозуміти потенційним клієнтам, що Ви не просто продаєте хенд-мейд через Instagram, а вже є повноцінною компанією.

Також цей варіант якнайкраще підійде великим компаніям для просування нового продукту або послуги, для промацування ринку на предмет необхідності того, чим Ви збираєтеся розширити свій асортимент.

У всіх інших випадках вибирайте варіанти “1000-4000 $” або “4000-нескінченність”. Ці варіанти дозволять Вам досить швидко досягти поставленої мети. Представити свою компанію у найкращому світлі перед потенційними клієнтами або автоматизувати бізнес-процеси. Такий сайт, як невтомний менеджер, завжди підкаже Вашому клієнту будь-яку інформацію про компанію. Він ніколи не відпочиває і завжди чудово виглядає.

А як же варіант “100-500”

Скільки коштує сайт: ціноутворення у веб-проектах

А як же варіант «100-500$», спитайте Ви. Що ж робити, якщо є вільних 400 доларів, а сайт дуже хочеться? Почекати, підкопити грошей та вибрати варіант «500-1000$», відповім Вам я!

Судячи з нашої п’ятирічної практики розробки сайтів 90% компаній, який зробив свій вибір на користь варіанта «100-500$», повертаються через пів року – рік і витрачають ще тисячу доларів на новий сайт, оскільки старий погано працює/не працює взагалі, тому що моторошно гальмує, тому що отримали в результаті зовсім не те, що обговорювали, оскільки фрілансер, який його зробив, забив на все і зник з радарів… І список таких «бо» можна продовжувати до нескінченності.

Замовляти такий сайт можу порадити тільки в одному випадку, якщо у вас є співробітник у компанії, якого потрібно за щось провчити. Дайте йому бюджет менше п’ятисот доларів і завдання зробити хороший сайт, а потім спостерігайте його потуги щодо зміни фрілансерів, сварки з ними та спроби довести черговому розробнику, що не працює.

Скільки коштує сайт: ціноутворення у веб-проектах

Читайте також

Скільки коштує сайт: ціноутворення у веб-проектах