Типові помилки сеошників та маркетологів
Іноді власник сайту наймає нового фахівця для збільшення продажів із сайту, але перевірити його компетенцію не може. Що ми тоді бачимо на таких проектах? Сьогодні ми поділимося досвідом, нашою болем та правдою, яку доводиться пояснювати кожному клієнту.
Почнемо з must have для будь-якого недосвідченого фахівця.
Найпоширеніші проблеми у проектах:
ведення розробки на чинному проекті клієнта,
оновлення плагінів без звіряння оригінальної структури з офіційними репозиторіями,
установка плагінів дублюючий функціонал (особливо часто – це візуальні редактори сторінок),
тестування плагінів на чинному проекті (майже кожен плагін залишає в базі даних свої таблиці та рядки, які потім ніхто не видаляє),
відсутність або небажання робити бекапи (повні резервні копії сайтів = файли + база даних),
відсутність оптимізація проекту клієнта (накопичення файлів, що не використовуються на сервері, відсутність стиснення та зміни розміру картинок і відео, створення занадто великих сторінок по об’єму контенту).
Що отримує клієнт від цього? У звітах все красиво написано, а ось насправді таке:
- найгірший результат – сайт не працює пару днів через дії новачка;
- сайт став повільним, важко ним управляти;
- зросли розміри резервних копій або навіть з’явилися листи від хостингу про необхідність апгрейду тарифу;
- сайт втратив певний функціонал або елементи дизайну.
В результаті клієнт робить помилку, адже починає трясти розробника і вимагати виправлень сайту. Крім того, логічною дією розробника є виставлення рахунку за виправлення помилок нового фахівця. В результаті – або розуміння клінтом рівня компетенції фахівця, або жахлива образа на розробників. Останнє – це перехід проекту на всі тяжкі, зміна фрілансера за фрілансером для правок. Після невдалих спроб співпраці клієнта вмовляють перейти на “надійну” CMS або фреймворк. Звісно, за гроші. Звичайно, щоби без головного болю.
Як уникнути таких помилок клієнтам?
Як правило, найвірніший спосіб – залишити на техпідтримці свій сайт у розробників та включити останніх у команду до маркетологів та/або сеошників.
Також інший варіант – самостійно контролювати внесені зміни та моніторити роботу фахівців.
Але якщо вам вже «зламали» сайт – то найлегше відновити бекап. Адже хороші хостинги зберігають бекапи за минулі 2 тижні чи місяць.
Важливо пам’ятати, що максимальний ризик для некомпетентних фрілансерів чи студій – це звільнення. Крім того, для вас це витрати на роботу розробника з відновлення сайту в колишньому працюючому стані, просідання позицій у пошукових системах і втрачена вигода.