Вийшла версія 5.5 WordPress
Перш за все з WordPress 5.5 ваш сайт стає набагато кращим у трьох областях: швидкості, пошуку та безпеки. Реліз названий “Eckstine” на честь Billy Eckstine.
Швидкість завантаження сайту
Завдяки відкладеному завантаженню зображень, завантаження сторінок та записів відчувається значно швидше.
Перш за все зображення, безперечно, важливі для ілюстрації ваших історій, але вони також можуть робити сайт повільніше. Безперечно, їх потрібно стискати та оптимізувати перед завантаженням на сайт. Але важливо застосовувати і передові методи кешування.
У WordPress 5.5 зображення чекатимуть завантаження доти, доки не потраплять у область перегляду. Це прийнято називати ‘відкладеним завантаженням’ (іноді також використовують термін ‘ліниве завантаження’).
На мобільних пристроях відкладене завантаження допоможе браузеру не завантажувати файли, призначені для інших пристроїв. Це збереже вашим читачам трафік та заряд батареї пристрою.
Дефолтні Sitemap для всіх сайтів
Поліпшення органічного просування кожного сайту на WordPress! Вітайте нові карти сайту. WordPress 5.5 включає в штатне постачання XML-карту сайту, яка допоможе пошуковим системам знайти найбільш важливі сторінки відразу з моменту їх публікації.
Більше людей знайдуть ваш сайт ще швидше, переглянути його краще, залишаться, стануть вашими передплатниками, клієнтами або тими, кого ви вважаєте мірилом вашого успіху.
Безпека
Автоматичні оновлення плагінів та тем
Ви можете увімкнути автоматичні оновлення для плагінів та тем (або вимкнути!) у консолі WordPress. Крім того, ви завжди зможете бути впевнені в тому, що використовуються свіжі версії.
Ви можете увімкнути або вимкнути автоматичні оновлення індивідуально для кожного плагіна або теми, на давно звичному екрані керування встановленими плагінами та темами.
Оновлення через ZIP-архіви
Значні поновлення редактора блоків
Патерни блоків
Насамперед нові патерни блоків дозволяють швидко та весело створювати складні та красиві макети, використовуючи поєднання тексту та мультимедіа, які ви можете змішувати та поєднувати відповідно до вашої історії.
Ви також знайдете патерни блоків у багатьох плагінах і темах, їх кількість постійно зростає. Виберіть їх зі списку, натисніть і використовуйте!
Вбудоване редагування зображень
У редактор блоків було додано нову функцію редагування з Gutenberg 8.4, що дозволяє користувачам редагувати зображення безпосередньо з блоку зображень.
Через те, що він об’єднаний з ядром, і, починаючи з WordPress 5.5, ви можете обрізати, обертати, масштабувати і налаштовувати положення зображень без необхідності запускати медіа-бібліотеку, що прискорює редагування.
Якщо ви використовуєте для публікації безліч фотографій, ця функція вам, безперечно, сподобається.
Новий каталог блоків
Безумовно, тепер набагато простіше знайти потрібний вам блок. Більш того, новий каталог блоків підтримується прямо в редакторі блоків, ви зможете встановити нові типи блоків на сайт, не залишаючи редактор. І це далеко ще не все! Тому відкрийте редактор та отримуйте задоволення!
Доступність
Перш за все, кожен випуск WordPress продовжує покращувати можливості доступності, це справедливо і для WordPress 5.5.
Отже, тепер можна копіювати посилання на екранах медіа і в модальних діалогах за допомогою кнопки, не потрібно для цього виділяти текст.
Крім того, можна переміщати мета-блоки за допомогою клавіатури та редагувати зображення у WordPress.
Для розробників
5.5 також несе безліч нововведень для розробників.
Реєстрація блоків на стороні сервера через REST API
Додавання кінцевих точок REST API для типів блоків означає, що програми JavaScript (як редактор блоків) можуть отримувати визначення будь-яких блоків зареєстрованих на сервері.
Dashicons
Фінальне оновлення Dashicons. Насамперед з ним ви отримаєте 39 нових значків для редактора блоків та 26 інших.
Визначення оточення
WordPress тепер може використовувати стандартний спосіб для визначення оточення сайту (у розробці, робочий та ін.). Використовуючи отримання типу через wp_get_environment_type() можна виконувати певний код.
Передача даних до шаблонів
Функції завантаження шаблонів (get_header(), get_template_part(), та ін) можуть використовувати новий аргумент $args. Тепер можна надіслати шаблон цілий масив корисних даних.
Ще більше змін для розробників
- Значне оновлення бібліотеки PHPMailer з версії 5.2.27 до 6.1.6.
- Більш точний контроль над redirect_guess_404_permalink().
- Сайти, що використовують PHP OPcache, можуть використовувати надійний механізм інвалідності кешу при оновленнях (у тому числі для плагінів і тем) за допомогою функції wp_opcache_invalidate().
- Типи даних користувача асоційовані з таксономією рубрик тепер опціонально підтримують термін за замовчуванням.
- Термін за замовчуванням може бути вказаний для таксономій користувача за допомогою register_taxonomy().
- REST API тепер офіційно підтримує вказівки значень метаданих за умовчанням за допомогою register_meta().
- Оновлені версії вбудованих бібліотек: SimplePie, Twemoji, Masonry, imagesLoaded, getID3, Moment.js та clipboard.js.
Потенційні проблеми
З оновленням до WordPress 5.5 інструмент міграції, відомий як jquery-migrate, більше не буде включено за замовчуванням. Це може призвести до несподіваної поведінки деяких тем або плагінів, які запускають старіший код. Якщо у вашому сайті використовувався jQuery – рекомендуємо переписати код на Vanilla JS. Оскільки в консолі розробника ви побачите помилку
Поширені помилки оновлення WordPress 5.5
- Classic Editor не працює
- Кнопки “Add Media” and “Set featured image” не працює
- Визуальный просмотр не працює у версії 5.5
- Block Editor показує порожній простір
- Слайдер фото не працює
- Зникло мобільне меню
- Поисковые поля не працює
Якщо ви зіткнулися з такими проблемами – значить у вас на сайті є застарілий код. Рекомендуємо звернутися до розробника та виправити всі неполадки.
В результаті команда InvestWP з радістю зустріла реліз, адже впровадження нових підходів до розробки призведе до покращення швидкості завантаження, відмирання старих плагінів (ліквідація jquery стане маркером підходу old-school або сучасного фахівця) та покращення якості сайтів на ринку WordPress.