Як створити швидкий та орієнтований на швидкість сайт
Швидкість завантаження може стати серйозною перешкодою для покупки, оскільки сайти стають все більш складними. Середній розмір сайтів з роками неухильно зростає, що робить повільне завантаження та незручність використання надто звичайним явищем.
Ще більше ускладнює ситуацію використання мобільного Інтернету, яке продовжує домінувати у метриках. Тому сподіваються на швидке провантаження вмісту для відвідувачів вашого сайту не варто.
Ці проблеми збільшили важливість продуктивності, що надається при створенні сайту. Такі деталі, як час завантаження, розмір сторінки, кількість ресурсів тепер мають бути в центрі уваги під час створення будь-якого проекту.
Існує безліч передових методів підвищення продуктивності, для реалізації яких потрібний високотехнологічний досвід розробки. Проте є кілька способів зробити швидкість пріоритетною від початку проекту. Адже продуктивність більше має бути турботою не лише розробників, а й усіх, хто бере участь у створенні сайту.
Зокрема, веб-дизайнери відіграють велику роль у створенні умов підвищення швидкості завантаження.
Почніть співпрацювати з розробниками якомога раніше
Найкращий спосіб уникнути проблем на етапі розробки – залучити ваших розробників до процесу веб-дизайну на ранньому етапі. Команда розробників повинна перевіряти будь-які проектні рішення задовго до того, як вони будуть завершені та затверджені, щоб вони мали можливість якнайшвидше висловити будь-які побоювання з приводу проблем, включаючи швидкість завантаження.
Це заощадить ваш час та зусилля у довгостроковій перспективі та запобіжить необхідності жертвувати цілісністю дизайну при створенні сайту.
Дизайн створюється для всіх користувачів
Пам’ятайте, що ви проектуєте для багатьох екранів. Наприклад, розмір екрану для мобільних користувачів чи повільне інтернет-з’єднання – це чинники, які вплинуть сприйняття проекту у майбутньому.
Якщо про такі групи користувачів згадують не відразу, то ви, швидше за все, перероблятимете проект.
Це не означає, що ви не можете створювати складні дизайни, просто переконайтеся, що ви обдумали, як елементи можуть бути скориговані або урізані, щоб забезпечити більш простий досвід у разі потреби.
Потрібно оптимізувати зображення
Зображення часто є найбільшою причиною зниження продуктивності. Оскільки настільні комп’ютери стали більшими, а роздільна здатність екрану збільшилася, збільшилися і розмір з кількістю зображень на сайтах.
Це не обов’язково погано! Зображення є важливою частиною ефективного сайту, оскільки вони можуть допомогти налагодити зв’язок із користувачами та підвищити коефіцієнт конверсії. Однак, оскільки вони є дуже важливими, необхідно ретельно продумати оптимізацію зображень, щоб вони не сповільнювали завантаження.
Ось деякі речі, про які слід пам’ятати під час використання зображень у своєму дизайні:
- Оцініть кількість дійсно потрібних зображень. Використовуйте зображення не тільки для заповнення простору, а тому, що вони додають цінність контенту. Не кожному блоку потрібно багато зображень!
- Щоб зменшити розмір, використовуйте обробку зображень. Є різні ефекти, які можна застосувати до фотографій, щоб зменшити розмір файлів. Наприклад, зміна фотографії на чорно-білу, додавання кольору або розмиття частин зображення зменшить розмір зображення.
- Спробуйте інший тип файлу. Розгляньте можливість використання ілюстрацій або іконок, щоб ви могли скористатися перевагами SVG, які зазвичай набагато менші за вагою, ніж PNG або JPG. Пам’ятайте про доступні формати файлів зображень і виберіть їх відповідно.
- Стискайте зображення. Чи випадатиме це на частку дизайнера або розробника, залежить від вашого робочого процесу, але в будь-якому випадку переконайтеся, що кінцеве зображення, доставлене вашому користувачеві, максимально стисло.
Зменшіть кількість шрифтів користувача
Іноді для підвищення продуктивності достатньо зменшити кількість шрифтів, які ви включаєте в дизайн своєї сторінки. Це також стосується того, яку вагу шрифту ви використовуєте.
Чим менше шрифтів ви використовуєте, тим менше файлів необхідно підключити і тим швидше завантажуватиметься ваш сайт. Зважте на це з самого початку дизайну і двічі подумайте, перш ніж вводити інший шрифт.
З розумом використовуйте анімацію та спеціальні функції
При розробці того, як користувач взаємодіятиме зі сторінкою, важливо враховувати такі речі, як рух та інтерактивні елементи, оскільки ці функції покращують взаємодію з користувачем. На жаль, вони також можуть негативно позначитися на продуктивності.
Якщо додавання анімації робиться просто для розваги – варто подумати про удар по швидкості від таких дій. Доцільно використовувати анімовані елементи для користі вашим користувачам. Проконсультуйтеся зі своїми розробниками, щоб визначити, які типи ефектів можуть вплинути на продуктивність, щоб ви у будь-якому випадку виграли.
Наприклад, ви можете подумати про додавання на сторінку слайдера зображень, який прогортатиме кілька зображень. Це означає додавання спеціальної функціональності, яка, ймовірно, збільшить кількість ресурсів та коду, що завантажуються на сторінку. Чи буде одне зображення в цьому просторі таким самим ефективним? Чи це щось подібне до колекції фотографій продукту, цінність якої для користувача коштуватиме додаткового часу на завантаження?
Повторне використання елементів дизайну
Ще один спосіб скоротити час завантаження сайту – повторно використати елементи. Кожен унікальний дизайн сторінки вимагає створення більшої кількості кодів. При розробці нових сторінок подумайте, які елементи ви вже створили, і визначте, чи можна їх повторно використовувати замість того, щоб створювати щось нове.
Наприклад, якщо ви створюєте цільову сторінку для кампанії, чи ви можете перепризначити елементи з основного сайту? Можливо, найкраще підійде поєднання існуючих та нових елементів?
Не створюйте щось нове у відриві від того, як це співвідноситься з рештою проекту Встановлюючи шаблони проектування, ви не тільки створюєте більш узгоджений інтерфейс користувача, але й гарантуєте, що розробники можуть краще оптимізувати свій код для підвищення продуктивності.