Які недоліки у WordPress?
InvestWP > Uncategorized > Які недоліки у WordPress?

Які недоліки у WordPress?

Щоразу при конкуренції з іншими розробниками та студіями спливає те саме питання. Недоліки WordPress. Щойно не очорняють систему, на якій успішно працює (за середніми оцінками саме серед CMS) третина сайтів у всьому світі!

Що ми чуємо про WordPress? Топ 5 проблем

Безпека погана і розробники криворукі, і сервер не витримує, і працює тільки як блог, і довго вантажиться, і зламують і таке інше. Давайте розбиратися!

1. Розробники криворукі

У будь-якій сфері життя є випадкові люди, ошуканці та дармоїди. Чому ви впевнені, що всі розробники обов’язково надійні люди? Якщо вибрали некваліфіковану людину і всередині проекту хаос і бардак – то вина лежить ніяк не системі WordPress. Несе відповідальність людина, яка найняла невідповідного за кваліфікацією співробітника (підрядника).

 2. Сервера не витримують проектів на WordPress

Залежить від ціни вашого сервера. Якщо ви купили мінімальний тарифний план, а у вас по півмільйона відвідувачів – в наявності невідповідність навантаження та оплати. Друге питання щодо архітектури проекту. Чи були такі навантаження передбачені у ТЗ? Що зробив розробник, щоби проект витримував такі навантаження? Як бачимо – знову зникає відповідальність керівника та з’являється критика системи.

3. Система створена лише для блогу

В основі роботи CMS лежить цикл. Є змінні, що повторюються (назва статті, контент, прев’ю, автор і т.д). Вони належать одному масиву у базі даних. За допомогою циклу система повторює “відобразити заголовок кожного запису, відобразити контент” і т.д. Розробник може ставити фільтри, наприклад, за датою. Або типу. Таких фільтрів сотні, а їхніх конфігурацій – тисячі. Якщо розробник додасть полі ціни на масив, а через цикл виведе її до каталогу – ми отримаємо каталог товарів. Додамо кілька картинок – отримаємо портфоліо. Це дуже гнучке рішення будь-якого завдання. І воно схоже на більшість систем.

Система була створена для блогу далекого 2003 року. З того часу змінилося все. Вийшли мільйони плагінів, здійснено захоплення ринку CMS більш ніж на половину. Система показала свою надійність та живучість.

4. Довго вантажиться сайт

Достатньо подивитися наші роботи та зрозуміти, що це брехня. Але розберемо цю проблему. Є стаття з кешування, сервіси оптимізації зображень (tinypng), рекомендації Google щодо зменшення кількості коду на сторінку. Ці рекомендації та стандарти стосуються всіх сайтів на будь-якій CMS. Чому ваш розробник не може впровадити це всередині WordPress? Напевно, тому що 1 пункт для вас дуже актуальний (у вас криворукий розробник).

5. CMS WordPress зламують

Якщо мислити глобально – будь-яку систему зламують. Прочитайте професійну літературу. Все, що створено людиною – має вади. Питання лише кваліфікації та час на пошук дірки.

Чому саме Вордпрес так часто? А ви не хотіли б зламати систему, на якій працює 64% сайтів на CMS? Це золотий рай для сірої реклами (казино, еротика, наркотики та інше). Ви б на це витратили сили, якби було розуміння як заробити? А тепер уявіть скільки таких хакерів у світі. А потім уявіть, що ці хакери пишуть програми пошуку вразливостей. І зрозумієте, чому зараз реально зламати будь-яку систему, витративши достатню кількість часу.

Але це питання мотивації хакерів, а давайте подивимося на мотивацію самого WordPress до життя. Оновлення виходять щомісяця, іноді кілька разів. Усуваються дірки у безпеці, з версії 5.5 впроваджено автоматичні оновлення. Якщо у вас постійно новий код – вас не зламають, тому що дірка ще не знайдена!

Але що ми бачимо у клієнтів? Сайти без оновлень по 3-5 років, паролі у вигляді lena1985, плагіни без ліцензій (завантажені на якомусь піратському сайті з економією в 20 доларів), хостинги без modsecurity за 1 долар на місяць.

Що кажуть такі клієнти? Що їхній сайт зламали, Вордпрес небезпечний, потрібно бігти на більш дорогу систему. Сумні новини, адже причина злому – несумлінна поведінка клієнта. Але поки що біда не трапиться – очі на проблему не розплющуться.

Чому ми впевнені, що ситуація саме така? Ми вже понад 5 років рятуємо сайти від дурості клієнтів. Чистимо від вірусів, перезбираємо, міняємо архітектуру, конструктори, беремо на техобслуговування. Пояснюємо, що веб-сайт як машина. А ви кілька років лили воду замість бензину до свого автомобіля. І потім розповідаєте нам, що {марка машини} – взагалі не їздить. Нам смішно та водночас сумно.

Аудиторія: конкуренти WordPress Докладніший аналіз проблеми

Я як розробник розумію, що часто конкуренти намагаються показати переваги своєї системи через використання чуток і недостовірної інформації. Навіщо платити, наприклад, $400 за WordPress, якщо можна заплатити 1000 чи 3000 за 1с Бітрікс чи OpenCart? Мабуть, треба принизити конкурента. Але це на їх совісті.

Переваги Вордпрес – простота, безкоштовність, низький поріг входу для керування сайтом. Таке позиціонування викликало упереджене ставлення до системи – адже безкоштовний сир лише у мишоловці. І всі косі та криві сайти почали вважати рисою Вордпрес, а не фактом кривих рук у автора сайту, який зліпив його без навичок чи розуміння принципів роботи.

Ми втомилися слухати, читати, дізнаватися брехню про систему, яка вже 5 років безперебійно служить нам та всім нашим клієнтам. У різних нішах, на різних хостингах, різної складності і з різними бюджетами.
Тому почнемо.

Отже, недоліки WordPress ми поділимо:

Недоліки WordPress старих версій
Недоліки WordPress зі чуток

1 Недоліки WordPress старих версій

Сьогодні такі недоліки не актуальні і збереглися у топах обговорень форумів чи старих матеріалах, наприклад, за 2011 рік. Дивно, але нікого не бентежить, що 2021 року про WordPress міркують прикладами з 2011 року!

Очевидно, що індустрія розвивається та вдосконалюється. Наразі управління на рівні хуків дій та фільтрації – це фантастика для 2009 року. Але вже 10 років система вдосконалюється та йде вперед. А це дуже великий термін для Інтернету!

До WordPress недоліків на форумах відносять:

«Адже не можна унікалізувати сайт, вибрав шаблон і все. Або лізь у код»

Тобто клієнт у 2009 році (і це справді так було у всіх систем), без знання CSS, не міг зробити свою тему унікальною. Вже кілька років на ринку в комерційних шаблонах є вбудована тема (змінити вигляд хедера, футера, кольорів та інше). І не варто забувати про конструкторів – усередині них ви можете створювати сторінки як завгодно. Цим досі не може похвалитися платний 1С Бітрікс чи Opencart. Звичайно, варто грамотно обрати конструктор.

Часті оновлення та баги сайту через оновлення.

Загалом доводиться щомісяця оновлювати систему. Взагалі, дивує навіть формулювання проблеми. Адже вважати БЕЗКОШТОВНІ оновлення продукту, автоматичне усунення потенційних багів та проблем – недоліком як мінімум дивно. Але коли для твого OpenCart або Magento оновлення означає переписати півсайту та відгортати чималі гроші розробнику, то заздрість бере своє.

Сильне навантаження на сервер.

Кожен комерційний сайт розміщується на платному хостингу. Адже кожному хочеться бачити безперебійну роботу і не переймається безпекою файлів. Тому питання платності хостингу начебто відпадає. Але чи потрібний він дуже потужний?

Погляньте на тарифи хостинг-провайдерів в Україні та Росії. Хостинг для Вордпрес коштує так само, як і для Joomla, Drupal, MODX та інших. А ось платні CMS часто потребують сильнішого хостингу і тому коштують дорожче. Не варто забувати, що часто хостингові компанії намагаються виставити найдешевший тариф із максимальними обмеженнями. За незнанням наші клієнти хочуть купити найдешевший хост (просто не розуміються). Але для таких хостів підходять лише сайти без панелей керування на чистому html.

Велика кількість неякісних шаблонів та плагінів.

Коріння проблеми зростають з того, що люди, які не мають знань і навичок, починають щось робити в незнайомій галузі. У них не виходить і винні всі, крім них. Кожен розробник закладає час на дебаг (виправлення помилок). Кожен розробник відкриває інспектор і бачить начинки сайту. Хороший сеошник відразу закине шаблон у аналізатор і побачить його характеристики у швидкості.

Проведу аналогію.

Те, що на ринку є неякісний одяг – не означає, що ви не купуватимете його. Сьогодні посилилися позиції бірж продажу шаблонів Themeforest та TemplateMonster. Ви можете купити професійний шаблон $60. Він буде написаний цілою командою профі. Але врахуйте, що не розбираючись в одязі – ви купите одяг не за розміром, не того фасону чи матеріалу. або цей одяг важитиме 50 кг і вам складно буде його носити. І ваш стиліст потім візьметься за голову і скаже вам все викинути.

Тому цей недолік вирішується лише кваліфікованим розробником, який працює для вашого бізнесу!

2 Недоліки WordPress зі чуток

Зазвичай таке пишуть або дуже далекі від Вордпрес розробники, або копірайтери заради кількості ключових слів, або конкуренти WordPress. Як у безкоштовного WordPress можуть бути конкуренти? Дуже просто, адже замовлення сайту на Вордпрес – це мінус замовлення на 1С Бітрікс, втрата грошей для будь-якої платної CMS або мінус для конструктора сайтів типу Тільда або Вікс. Щоб бути білим і пухнастим – треба або вигадати собі плюс, або придумати якийсь мінус у конкурента.

Перевантаження сервера та повільна робота сайтів на WordPress.

Почнемо з міфу про нібито надзвичайне навантаження WordPress на сервер, і як наслідок повільна робота сайту. Потім фантазери говорять про санкції та відключення хостинг провайдером сайту.

Давайте почнемо від початку створення сайту. Адже ви коли купуєте хостинг, у тарифі що написано? Правильно, хостинг для Вордпрес. То чому вас мають карати чи відключати? Чому робота сайту має бути повільною? Адже хостингу невигідно надає вам сервер під роботу дуже повільного сайту, ви підете до конкурента. Але для багатьох така логіка недоступна.

Давайте тоді подивимося на сайти великих компаній.

Топ 5 сайтів, що працюють на WordPress

працює на WordPress. Це творець ігрового програмного забезпечення. І він спокійно використовує WordPress.

працює на WordPress.

Новинний сайт StarWars працює на WordPress.

Офіційний сайт BBC America працює на WordPress.

Офіційний сайт The Rolling Stones працює на WordPress.

Можливо хтось скаже, PlayStation при відвідуваності 300454 в день розміщує свій сайт на потужних серверах. Згоден, але це все ж таки WordPress, і він справляється. Якщо ваш бізнес розвинеться, і буде порівняти з доходом PlayStation, то питання про сервери не стане критичним. Як у власників Ferrari немає проблем із бензином.

І знову! WordPress – платформа для блогів.

Іноді здається, лінивий тільки не повторив, що WordPress створений для блогу. Ну все, думає клієнт, блог — це щось на кшталт блокноту чи якесь жорсткі обмеження означає.

За фактом, блог – це регулярне додавання картинок, текстів, відео та іншого матеріалу. А хіба сайт візитівка не блог? Сайт компанії також не блог? Новинний сайт? А каталог товарів?

Виходить, що це дуже широкий термін, визначення якого ніхто не прочитав!

І навіть подумаємо про концепцію магазину. І представимо товари як новини з полем ціни – раптом виявиться, що взагалі магазин – той самий блог.

Всі провідні CMS, на чолі з WordPress, конкурують і роблять одне й те саме – вони допомагають швидко та просто створити сторінки з контентом.

WordPress – слабко захищений і взагалі швидко зламується.

Безкоштовний = незахищений, це перша думка наших конкурентів. Сьогодні для такого твердження просто нема доказової бази. Зламати можна будь-який сайт і звичайно WordPress не виняток. Хіба ви самі поставите пароль Lena1988 чи не оновлюватимете. А для заспокоєння та посилення сайту – на ринку є багато плагінів та сервісів захисту сайту.

Але заради жарту ми завжди пропонуємо “порадникам” клієнта – зламати наш сайт на Вордпрес. Адже говорити – це одне, а ось зробити – зовсім інша річ!

Не вірте, що WordPress нібито слабко захищений. Або що він легко зламується хакерами-початківцями. Повірте, мине багато часу, поки ваш сайт приверне увагу конкурентів і вони почнуть атакувати. Але ви можете бути впевненими, закладаючи фундамент на WordPress, що будете чудово захищені. А кількість методів захисту дуже різноманітна.

WordPress створено для маленьких сайтів.

Обґрунтування цього твердження просто немає. Якщо Sony PlayStation це не великий проект, де великий? Які критерії великого проекту? і якщо проект великий – то чому не заплатить за створення на фреймворку?

На ринку є безліч студій розробки, професійних seo студій, які для свого бізнесу використовують WordPress. Тут варто задуматися, чи стали б ПРОФЕСІЙНІ студії будувати свій бізнес і платити співробітникам на слабкій платформі для дрібних сайтів? Погуглите просто, ви самі знайдете багато підтверджень.

Погане просування у пошукових системах сайтів на WordPress.

Така брехня заснована на безплатності Вордпрес як системи. Логіка у конкурентів залізна, адже якщо WordPress безкоштовний і популярний, то роблять на ньому сайти кому не ліньки, а значить багато сміттєвих сайтів сформували негативне ставлення пошукових систем до WordPress. Перше запитання, яке ми ставимо: яка пошукова система і коли про це оголосила публічно? Жодна і ніколи.

Чи є реальні вади Вордпрес? Звісно! Але вони створюють дискомфорт у певних ситуаціях, і ми попереджаємо про них клієнта на етапі опрацювання технічного завдання. Ми обов’язково їх обговоримо у наступній статті.

Які недоліки у WordPress?

Читайте також

Які недоліки у WordPress?